REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Wiadomości w zasięgu ręki - RSS na Android

Choć tablet czy smartfon to urządzenia zdecydowanie mniej wygodne w funkcji czytników, niż e-readery z e-inkiem, warto pokusić się o przeglądanie na nich wiadomości. Tym bardziej z zainstalowanym dobrym czytnikiem RSS.

Spora część nabywców drogich iPadów, Nexusów czy innych firmowych gadżetów tylko oszukuje się, że "to tablet, wielozadaniowy, na pewno połączy przyjemne z pożytecznym". Kończy się jak zwykle, czyli na osiąganiu nowych rekordów w Angry Birds albo Temple Run 2. Taki wybór można jednak usprawiedliwić: w Google Play segregowanie aplikacji ciągle prezentuje niski poziom. Na liście aplikacji średnio co dziesiąta nie jest grą. A kiedy zdecydujemy się odrzucić pozycje rozrywkowe, zostajemy zalani przez świeżo dodane animowane tapety z chińskim opisem.

14.03.2013
10:02
Wiadomości w zasięgu ręki – RSS na Android
REKLAMA
REKLAMA

Tym bardziej warto przeglądać listy inne niż ta domyślna z Google Play. Można wtedy trafić na sporo ciekawych obiektów przydatnych w codziennym życiu i znacznie ułatwiających np. codzienne przeglądanie internetu. Oczywiście, kiedy mniej więcej wiemy co nas interesuje, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło, jak na przykład "RSS" - i sprawa staje się jasna. Czasem jednak początkujący użytkownik nie jest świadomy takiej opcji - stąd warto zapoznawać się z nieznanym.

Najlepsza jak do tej pory aplikacja, która obsługuje popularny format prostych i przejrzystych wiadomości to RssDemon. Jest on prosty, przejrzysty i intuicyjny. Pozwala na dodanie wielu źródeł poprzez wpisanie adresu URL lub ręczne wyszukanie. Wśród opcji przeglądania znalazły się zakładki: Ulubione, Nieprzeczytane, Ostatnie 24 godziny. Udostępniono także podział na kategorie: Zdrowie, Aktualności, Technologie itp.

Screenshot_2013-03-07-18-12-02

Narzędzie daje dostęp do wielu opcji konfiguracyjnych, pozwala na ustalenie czasu, po jakim wiadomości są kasowane, a także zmianę graficznych motywów przeglądania. Na tym oczywiście opcje się nie kończą, praktycznie każdy element jest możliwy do skonfigurowania, pozwalając na personalizację interfejsu i dopasowanie najwygodniejszego trybu przeglądania.

REKLAMA

Ze wszystkich dostępnych za darmo czytników RSS, RssDemon radzi sobie najlepiej. Nie zacina się, szybko i automatycznie pobiera nowe informacje zaraz po połączeniu się z siecią, a także sprawia, że skróty wiadomości czyta się wygodniej niż ich pełne wersje na stronach internetowych. Oczywiście połowa sukcesu zależy też od doboru odpowiednich źródeł: witryny, które w danym formacie wyświetlają jedynie bardzo skrócony wstęp, nie są zbyt atrakcyjne dla miłośników czytania offline.

Jeśli są takie serwisy, które przeglądacie codziennie, a ciężko Wam wychwycić istotne aktualności w gąszczu grafik i nagłówków, RssDemon to bezsprzecznie niezbędna aplikacja. Ułatwia przeglądanie dostępnych treści i zapewnia proste, przynajmniej częściowe, odczytanie artykułu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA