REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jesse Eisenberg opowiedział o realizacji nowego filmu w naszym kraju. - To list miłosny do Polski

"A Real Pain" to produkcja zrealizowana przez Jessego Eisenberga, która zauroczyła widzów na festiwalu kina niezależnego w Sundance. Film z udziałem m.in. Kierana Culkina nakręcony został w Polsce. W najnowszym wywiadzie reżyser zdradził, dlaczego zdecydował się nakręcić ten obraz w naszym kraju.

24.01.2024
13:31
Jesse Eisenberg A Real Pain
REKLAMA

"A Real Pain" swoją premierę miał na cenionym festiwalu kina niezależnego w Sundance. Produkcja doczekała się owacji na stojąco i wygląda na to, że ma dużą szansę, by niebawem podbić serca publiczności na całym świecie. To historia o podróży dwóch kuzynów, którzy po śmierci swojej babci wyruszają do Polski, by dowiedzieć się więcej o jej pochodzeniu oraz jej przeżyciach w czasach Holokaustu.

REKLAMA

Więcej o zagranicznych aktorach przeczytasz w Spider's Web:

Podczas wyprawy odwiedzają obóz koncentracyjny, zastanawiają się też nad pewnymi kwestiami, jak ich własny ból wypada z tym, czego doświadczyli przed laty ich krewni. Jak można przeczytać z opisu produkcji, film utrzymany jest w konwencji słodko-gorzkiego komediodramatu oraz filmu drogi. Poza samą historią, ważna jest "zabawna i jednocześnie napięta" relacja głównych bohaterów. Reżyserem filmu jest Jesse Eisenberg, który już nie raz mówił w wywiadach, iż jego przodkowie pochodzili z Polski.

A Real Pain

Jesse Eisenberg o filmie "A Real Pain": - To list miłosny do Polski

W najnowszym wywiadzie dla polskiego wydania magazynu Vouge Jesse zdradził, dlaczego zdecydował się zrealizować najnowszy film w naszym kraju. Dodał też, że sam Kieran Culkin, który w filmie gra jedną z głównych ról, również mocno zauroczył się Polską.

Mój film to list miłosny do Polski. Kieran zauroczył się tym krajem, ponieważ grana przez niego postać zafascynowała się jego bogatą tradycją, a on zidentyfikował się z jej wiedzą oraz uczuciami. Wielu amerykańskich Żydów uważa, że Polska była negatywną częścią ich historii. Ja czuję inaczej. Polska to miejsce, w którym moja rodzina żyła i prosperowała, dopóki Niemcy nie rozpoczęli wojny. Chciałem poprzez film pokazać jej najpiękniejszą stronę

- powiedział reżyser "A Real Pain".

Zdjęcia do "A Real Pain" powstały w 5. polskich miastach

Jak się okazuje, pomysł stworzenia filmu w kraju nad Wisłą chodził reżyserowi po głowie od wielu lat. Zdjęcia do najnowszej produkcji nakręcone zostały w 5. polskich miastach.

REKLAMA

Przez wiele lat myślałem o napisaniu scenariusza i wyreżyserowaniu filmu w Polsce. Kręciliśmy w całym kraju. W pięciu miastach. W pociągach, samolotach, na lotniskach. Przy pomnikach Postania Warszawskiego i Bohaterów Getta w Warszawie, w obozie koncentracyjnym Majdanek, na starych cmentarzach w Lubelskiem

- powiedział Jesse.

Warto dodać, że "A Real Pain" zbiera świetne recenzje za granicą. 20 stycznia film miał swoją światową premierę. Na portalu Rotten Tomatoes film zgarnia bardzo dobre recenzje i najwyższe oceny. W pozostałych rolach poza Kieranem Culkinem i Eisenbergiem zobaczymy też znanego z "Białego lotosu" Willa Sharpe'a oraz Jennifer Grey. Polska data premiery pozostaje nieustalona.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA