REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Nastała Alpakalipsa! Polacy stworzyli grę o… alpace plującej na przeciwników?

Poznajcie Ala Pacone. Ta przebiegła, niecna alpaka pluje na wszystkich dookoła. Trawożerny ssak parzystokopytny nie zamierza przestawać, pobijając kolejne rekordy.

01.10.2015
19:12
Alpakalipsa! Polacy stworzyli mobilną grę o… plującej alpace?
REKLAMA
REKLAMA

W Google Play widziałem już wiele dziwnych, niestandardowych i awangardowych projektów. Wciąż mam w pamięci symulator niewidomego snajpera, który został pobrany przynajmniej 5 tysięcy razy. Teraz swoje trzy grosze do surrealistycznej kolekcji mobilnych aplikacji dokłada polskie studio b-interaktive, proponując nam prawdziwą Alpakalipsę.

Alpacalypse to darmowa gra utrzymana w konwencji retro, w której gracz ma tylko jedno zadanie…

Chodzi o plucie w nadchodzące postacie, chcące powstrzymać bardzo źle wychowaną alpakę. Nie jest to jednak wcale proste. Aby skutecznie powstrzymać zbliżających się oponentów, trzeba trafiać w ich głowy. Jako, że mamy do czynienia z jegomościami w różnych rozmiarach i wielkościach, z kolei ślina alpaki leci w nieskończoność idealną linią prostą (jak w prawdziwym życiu), trzeba się nagimnastykować z jej rozciągliwą szyją.

Alpacalypse to prosta gra wymagająca koordynacji obu dłoni. Jedną plujemy w nadciągających przybyszów, z kolei drugą rozciągamy i skracamy szyję niewychowanego zwierzęcia. Polska produkcja to typowa gra do łatwego opanowania, ale mozolnego doskonalenia. Wzorem każdej rasowej gry z parzystokopytnymi, nie mogło zabraknąć specjalnych umiejętności do wykorzystania oraz sekretnych ciuszków do zdobycia. Przyznam się szczerze, że ledwo co udało mi się zdobyć więcej niż 100 punktów. Najwyraźniej nie jestem dobrym kandydatem na alpakę.

alpacalypse
REKLAMA

Warto pochwalić producentów za obecność na wszystkich wiodących systemach mobilnych.

Darmowe Alpacalypse pobierzemy nie tylko na Androida oraz iOS, ale również system Windows Phone oraz kafelkowego, stacjonarnego Windowsa. Chociaż na ten moment gra pojawiła się jedynie w Google Play oraz iTunes App Store, niebawem sytuacja ulegnie zmianie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA