REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Książki
  4. Mobile /

Amazon kupił comiXology

ComiXology, największa chyba platforma dystrybuująca komiksy w formie cyfrowej, została kupiona przez amerykańskiego giganta - Amazon. "Chcemy sprawić, by każdy człowiek na Ziemi był fanem komiksów. Wierzę, że z Amazonem po naszej stronie realizacja tego celu stanie się możliwa" - napisał w oświadczeniu CEO comiXology, David Steinberg. 

11.04.2014
15:53
Amazon kupił comiXology
REKLAMA

Jeśli nie należycie do miłośników komiksu i nigdy nie odwiedziliście comiXology, szybkie wyjaśnienie - to po prostu sklep z komiksami w cyfrowej wersji, coś jak iTunes czy Steam Store. Co konkretnie nabył Amazon? Ogromną, liczącą niemal pięćdziesiąt tysięcy tytułów bibliotekę komiksów, w tym niektóre - jak "The Walking Dead" - dostępne na wyłączność. Znaną i rozpoznawalną markę. Funkcjonującą od 2013 roku platformę self-publishing. Wreszcie - prawa do jednej z najpopularniejszych aplikacji na iOS.

Wartość transakcji na tę chwilę pozostaje nieznana. Podobnie jak plany Amazon w stosunku do comiXology. Flagowy projekt Amazonu - czytnik Kindle - już od dawna oferuje wsparcie dla popularnych formatów komiksów. Spekuluje się, że jedną z pierwszych decyzji zarządzanej przez Jeffa Bezosa firmy może być wprowadzenie usługi abonamentowej, analogicznej do tej znanej z Netfliksa - stała miesięczna opłata, gwarantująca dostęp do całej biblioteki comiXology, lub dodanie jej do oferty Amazon Prime.

REKLAMA

Wydaje się, że to znaczący krok dla rozwoju tej platformy. Pewne obawy użytkowników może budzić potencjalna chęć Amazonu do zintegrowania comiXology wyłącznie z Kindle Fire i zaprzestania wspierania innych systemów, jednak wydaje się to mało prawdopodobne. Dla wielu osób właśnie multiplatformowość była jedną z głównych zalet serwisu i rezygnacja z niej byłaby strzałem w stopę. Więcej szczegółów na ten temat powinniśmy poznać w okolicy czerwca 2014 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA