REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Apple wydało pierwszą aplikację na Androida! Ta jest… bardzo w stylu Apple

Cóż za podniosła chwila. Po 7 latach od powstania Androida, Apple opublikowało pierwszą aplikację na platformie cyfrowej dystrybucji Google Play.

20.09.2015
20:10
Apple wydało app na Androida! Jest… bardzo w stylu Apple
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj nikogo nie dziwi, że w Google Play swoje aplikacje i usługi oferują tacy giganci jak Nintendo, Sony Computer Entertainment czy w końcu Microsoft. Chociaż każda z tych firm posiada swój własny, cyfrowy ekosystem, w dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa otwierają się na wszelkie kanały dotarcia do kolejnych potencjalnych klientów. Nawet, jeżeli ci nie wyściubiają nosów poza systemy konkurencji.

Przeciwieństwem tego modelu biznesowego jest Apple. Firma od zawsze zatrzymywała najlepsze usługi i rozwiązania w obrębie własnych urządzeń i platform.

Nic zatem dziwnego, że pierwsza oficjalna aplikacja napisana z myślą o Androdzie prosto od Apple budzi moje poruszenie i zainteresowanie. Wydawca „Apple Inc.” w bazie danych Google Play to coś tak egzotycznego i nieoczekiwanego, że warto dla pewności przetrzeć oczy i szkła okularów. Szybko jednak odkryłem, że Apple nie poluzowało nawet na centymetr swojej dotychczasowej polityki.

move to iOS

Pierwszą aplikacją Apple w Google Play jest program o nazwie Move to iOS. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki aplikacji dokonamy migracji na smartfon z nadgryzionym jabłkiem. W założeniach producentów program ma przesyłać do systemu iOS takie dane jak:

  • Kontakty
  • Historia wiadomości
  • Nagrane zdjęcia i filmy
  • Internetowe zakładki
  • Konta e-mail
  • Konta kalendarzy

Niestety, programowi od Apple daleko do niezawodności, jaką jego producenci chwalą się w opisie aplikacji.

Czytając o Move to iOS w Google Play można natrafić na fragment:

„Wszystko, co tyczy się iOS, zostało zaprojektowane tak, aby było banalnie proste. Nawet przechodzenie na ten system z Androida. Dzięki Move to iOS, w zaledwie kilku krokach możesz przenieść zawartość swojego smartfonu.”

REKLAMA

Praktyka użytkowników pokazuje jednak, że jest zupełnie odwrotnie. Aplikacja posiada druzgocącą ocenę 1,7. Na pewno część tej noty została wypracowana przez użytkowników zielonego robota, którzy z jakichś powodów nie przepadają za systemem operacyjnym i urządzeniami od Apple. Istnieje jednak olbrzymia grupa komentujących, która naprawdę chciała dokonać migracji, lecz program im to uniemożliwił. Liczne błędy i zrywane połączenia są znakiem rozpoznawczym Move to iOS w wersji 1.57.1.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście sami przetestowali pierwszą aplikację Apple w Google Play, korzystając z poniższego odsyłacza:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA