REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Barbie: Świat Mody

Gier o Barbie na komputery trafiło już kilkanaście. Przygody najpopularniejszej lalki na świecie znalazły swoje grono wielbicielek w każdej części ziemskiego globu. Tym razem pora zasiąść przed wirtualną kartką papieru i wziąć do ręki ołówek. Oto kolejna produkcja z serii Świat Barbie, zatytułowana Pokaz mody.

11.03.2010
22:41
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

W tej części wcielamy się w rolę Barbie, przed którą stoi trudne zadanie: musi przygotować zestawy strojów na nadchodzący Tydzień Mody mający odbyć się w Paryżu. Do zaprojektowania dostaniemy kilkanaście kompletów ubrań. Przedstawimy kolekcje strojów wieczorowych, piżam, letnich części garderoby i wiele innych.

REKLAMA

Pokaz, na którym pokażemy efekty swojej pracy, zorganizujemy od podstaw. Pierwszym etapem będzie zaprojektowanie strojów. Zależnie od poleconego zadania wybierzemy kilka fasonów z kilkudziesięciu dostępnych. Potem wybierzemy kolor ubrania, dodamy różnorodne kalkomanie, takie jak literki i cyferki czy wzorki. Po stworzeniu kompletów pora na wybranie modelek, które zaprezentują na wybiegu wyniki naszej pracy. Odpowiednia charakteryzacja dziewcząt pozwoli uzyskać wyższe oceny.

Po przygotowani tej części pora przenieść się na scenę. Od naszej inwencji zależy w jakiej przestrzeni będą poruszać się nasze modelki. Wybierzmy scenografię, różnorodne dodatki i efekty oraz podkład muzyczny. W rytm piosenek ustalimy układ kroków w jakich dziewczęta zaprezentują nasze stroje. Potem można już podziwiać pokaz i zrobić kilka zdjęć, które pokażemy zleceniodawcy.

Gra jest adresowana do małych dziewczynek, co można wywnioskować po tytule. Chłopcy nie znajdą tu nic ciekawego, chyba ze życiowym powołaniem pociechy będzie projektowanie strojów. Pokaz mody uczy logicznego myślenia i ćwiczy wyobraźnię przez zabawę. Mnogość ubiorów i stylów, w jakich możemy je przygotowywać sprawia, że dziecko nie uświadczy monotonii i zawsze stworzy coś nowego i oryginalnego.

W grze nie ma żadnych elementów przemocy, co jest bardzo ważne w przypadku dzieciaków, które dopiero zaczynają zabawę z komputerem. Łatwa obsługa za pomocą myszki i czytelne menu pomagają młodym adeptom projektowania.

Grafika nie jest najwyższych lotów. Kolorowe tła i niezłe animacje tuszują jednak niedostatki wizualne. Dzięki temu gra uruchomi się na starszych komputerów i nie powinno być żadnych problemów z włączeniem programu na domowych sprzętach. Dźwięk to kilka prostych, skocznych piosenek, które wpadają w ucho młodszym graczom.

Instrukcja (o ile można to nazwać instrukcją) to ulotka, w której opisany zaledwie proces instalacji oraz gwarancja. Czyżby wydawca z góry zakładał, że dzieciaki sprawnie operują komputerem i potrafią wszystko zrobić same? Według mnie przydałaby się kilkunastu stronnicowa instrukcja opisująca kolejne etapy gry. Bo ta karteczka zakrawa na żart.

Na szczęście tę wadę przyćmiewa inny fakt: dystrybutor pokusił się o przygotowanie polskiego dubbingu, który wypadł świetnie. Barbie mówi głosem aktorki, która uczestniczyła w nagrywaniu polskiej ścieżki dźwiękowej w filmach animowanych z jej udziałem. Ciepłym, stonowanym głosem tłumaczy pociechom wszystkie niuanse gry oraz kolejne etapy rozgrywki. Inne postacie również prezentują wysoki poziom. Brawo dla wydawcy! Tak powinna wyglądać każda polonizacja gier dla dzieci!

REKLAMA

Niestety gra po dłuższym czasie nuży. Brak urozmaicenia pomiędzy kolejnymi zleceniami wręcz zmusza do włączenia innej produkcji, która rozrusza małego gracza. W kółko dzieje się jedno i to samo: projektujemy, planujemy, pokazujemy. Szkoda, że twórcy nie zmieścili w swoim dziele jeszcze kilku atrakcji.

Barbie: Pokaz Mody to gra średnia, wtórna i mało urozmaicona. Skierowana jest głównie do małych dziewczynek, które uwielbiają tworzyć swoje ubrania i interesuje je moda. Reszta raczej nie znajdzie nic ciekawego w tej produkcji. Gra zainteresuje na kilka pierwszych dni, potem dziecko odłoży ją na półkę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA