REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jenna Ortega zagra w nadchodzącym filmie Tima Burtona. Nadchodzi "Sok z żuka 2"

Potwierdziły się przypuszczenia odnośnie nadchodzącego filmu w reżyserii Tima Burtona "Beetlejuice 2" i jest to zdecydowanie dobra wiadomość. U boku Winony Ryder i Michaela Keatona zobaczymy bowiem Jennę Ortegę, która po sukcesie serialu "Wednesday" najwyraźniej stała się inspiracją dla kultowego reżysera. I dobrze, bo nowej roli odnajdzie się jak nikt inny.

10.05.2023
9:51
Jenna Ortega zagra w nadchodzącym filmie Tima Burtona. Nadchodzi "Sok z żuka 2"
REKLAMA

O tym, że trwają prace nad kultowym horrorem komediowym w reżyserii Tima Burtona, wiadomo było już od dawna. I mimo że informacji o filmie wciąż jest niewiele, to ekscytacja nadchodzącym sequelem "Soku z żuka" wzrasta. Potwierdzona została bowiem nie tylko informacja o powrocie członków starej obsady do produkcji, ale również pojawienie się nowych. Warner Bros. podał także datę premiery drugiej części filmu, do którego zdjęcia wystartowały z dniem dzisiejszym.

REKLAMA
Fragment filmu "Beetlejuice" (1988)

Jenna Ortega wcieli się w córkę bohaterki, którą zagra Winona Ryder

W pierwszej części filmu z 1988 roku Winona Ryder sama została obsadzona w roli córki. Wcieliła się ona w Lydię, córkę państwa Deetzów, którzy wprowadzają się do domu Maitlandów, zakłócając ich spokój, gdyż ci, po śmiertelnym wypadku samochodowym, zostają skazani na życie w swoim domu jako duchy. U boku Winony zagra także Michael Keaton, który w filmie wcielił się w tytułowego Beetlejuice'a, przebiegłego poltergeista, mającego pozbyć się nieproszonych gości na prośbę zmarłych właścicieli domu - Barbary i Adama Maitlandów.

I w końcu potwierdziła się informacja, która wcześniej była jedynie domysłem - w sequelu filmu "Beetlejuice" w córkę Lydii Deetz wcieli się Jenna Ortega. Nie jest to raczej ogromne zaskoczenie, gdyż po sukcesie serialu "Wednesday" nie można było dokonać bardziej trafnego wyboru.

Jenna Ortega zagra u boku Winony Ryder w nadchodzącym filmie "Beetlejuice 2"

"Beetlejuice 2" - kiedy premiera filmu?

REKLAMA

Film wyprodukowany zostanie przez firmę produkcyjną Brada Pitta - Plan B, natomiast za scenariusz odpowiedzialni są Alfred Gough i Miles Millar, którzy wraz z Burtonem pracowali przy serialu "Wednesday". Studio Warner Bros., wraz z rozpoczęciem zdjęć do produkcji, podało oficjalną datę premiery "Beetlejuice 2", która zaplanowana jest na 6 września 2024 roku.

Jak donosi Variety, film zadebiutować ma tego samego dnia, co "Blade" Marvela, jednak w świetle ostatnich wydarzeń, związanych ze strajkiem scenarzystów, które mają wpływ na opóźnienie zdjęć do filmu, datę premiery należy traktować raczej jako orientacyjną.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA