REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Omawiamy zakończenie "Berlina". Czy powstanie 2. sezon?

„Berlin” - spin-off „Domu z papieru” - zgodnie z przewidywaniami podbił listę TOP 10 Netfliksa i cieszy się sporą popularnością. Co tak naprawdę wydarzyło się w finale produkcji i czy jest szansa na 2. sezon? Omawiamy zakończenie hiszpańskiego serialu. 

06.01.2024
12:01
berlin zakończenie 2 sezon serial netflix dom z papieru
REKLAMA

Serial „Berlin” to prequel skupiający się na zabitej w „Domu z papieru” postaci - tytułowym arcyzłodzieju, przyrodnim bracie Profesora. W nowej, ośmioodcinkowej produkcji Andres de Fonollosa Gonzalves dowodzi zespołem, którego celem jest kradzież kamieni szlachetnych o wartości 44 mln euro. Sprawdźmy, jak zakończył się ten spin-off, co wydarzyło się w finale i czy budzi on nadzieje na 2. sezon.

REKLAMA

Berlin: będzie 2. sezon? Zakończenie serialu Netfliksa

Po kradzieży części najbardziej wartościowej biżuterii z luksusowego domu aukcyjnego, grupa zaciera ślady i preparuje inne, sugerując, że za akcją stoi François Polignaca. Policja daje się przekonać i aresztuje mężczyznę - nie da się zresztą ukryć, że właściwie wszystkie poszlaki wskazują na jego udział w napadzie.

Gang sprząta pokoje hotelowe i wymeldowuje się. Bruce i Keila odchodzą jako pierwsi, przebrani za parę turystów zmierzających do Hiszpanii. Roi, Cameron i Damian wyjeżdżają jako następni, udając rodzinę na wakacjach. Z hotelu nie rusza się jedynie Berlin, który decyduje się zostać w Paryżu u boku żony François - Camille. Próbuje ją pocieszyć i oferuje opłacenie najlepszego prawnika, który pomoże jej mężowi wydostać się z więzienia - wszystko w nadziei na to, że kobieta wybierze jego i ostatecznie porzuci François.

Berlin

Wszystko wydaje się iść gładko, dopóki policja nie trafia na Roia, Cameron i Damiana. Zanim cała trójka opuści Paryż, zostanie przyparta do muru - bohaterowie zapominają bowiem o naszyjniku, który znajduje się w skradzionym samochodzie. W rezultacie trafiają na radar komisarz Lavelle, która lokalizuje ich kryjówkę na polu namiotowym. Ostatecznie Roi i Cameron uciekają, chowając się na dachu ciężarówki z owocami.

Tymczasem Bruce i Keila muszą uporać się z nieoczekiwaną przeszkodą - kobieta zostaje bowiem ukąszona przez węża w lesie. Aby uratować jej życie, Bruce zabiera ją do najbliższego szpitala i bierze dwóch policjantów jako zakładników. Gdy bohaterka dochodzi do siebie po operacji, Bruce ją zgarnia i wraz ze skutymi kajdankami stróżami prawa wyruszają w drogę. W końcu topią radiowóz, kradną łódź i uciekają ją odbiera i razem z policją w kajdankach wyruszają w drogę. Udaje im się uciec, topiąc radiowóz i kradnąc łódź z pomocą kilku bezdomnych, aby dotrzeć do celu. Berlin i Damian (który w międzyczasie wrócił do szefa) uciekają jako ostatni, opuszczając hotel przebrani za członków personelu. W końcu dotrą do Hiszpanii.

W międzyczasie Lavelle kontaktuje się z hiszpańskimi policjantkami, które fani "Domu z papieru" doskonale znają - Alicią Sierrą i Raquel Murillo. Te mają pomóc francuskiej policji w śledztwie - w istocie znajdują kilka wskazówek, ostatecznie jednak nie udaje im się wytropić złodziei.

Czytaj więcej o serialach Netfliksa na Spider's Web:

REKLAMA

A co z Camille? Zanim Berlin opuści Paryż, kobieta pozna prawdę. Po zdobyciu klucza do pokoju hotelowego złodzieja i zobaczeniu dowodów potwierdzających, że to on był odpowiedzialny za napad, czuje się zdruzgotana i nie wie, co robić. Fakt, że jej mąż prowadzi podwójne życie i ma nawet syna, zdecydowanie w niczym nie pomaga. Po wysłuchaniu rady swojej najlepszej przyjaciółki, Camille postanawia nie mówić policji o Berlinie i jego udziale w napadzie. Zamiast tego tropi go aż do Argentyny. Tytułowy bohater wręcza kobiecie 3 mln euro (wynagrodzenie za poniesione emocjonalne cierpienie) i obiecuje dać więcej w przyszłości. Finalnie kobieta cieszy się bogactwem u boku swojej najlepszej przyjaciółki, tymczasem Berlin zostaje ogołocony ze swojej części zysku ze skoku. Nie pozostaje mu nic innego, jak zaplanować kolejny napad i nareszcie się odkuć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA