REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Blade miał być postacią trzecioplanową w swoim własnym filmie. Niepokojące doniesienia z MCU

Nowy scenarzysta melduje się do prac nad "Blade'em" (w roli głównej Mahershala Ali). "Kolejny?" - chciałoby się rzec. Twórcy nowego filmu Marvela zmieniali się już wielokrotnie. Według doniesień w pewnym momencie miała to być nie tyle opowieść o tytułowym bohaterze, co o kobietach.

02.11.2023
9:15
blade marvel film zmiany
REKLAMA

Co tam się w tym MCU dzieje? Wciąż pamiętamy, jak to Marvel zapowiadał szereg projektów, obiecując dynamiczny rozwój filmowo-serialowego uniwersum. Wciąż mamy dostawać duże ilości nowych produkcji, ale coraz częściej mówi się o problemach z ich realizacją. Ostatnio przecież słyszeliśmy, że studio postanowiło zrestartować prace nad "Daredevil: Born Again", bo rozstało się z dotychczasowymi scenarzystami i reżyserem. Podobnie dzieje się z "Blade'em".

Nowa wersja przygód wampira, którego widzowie mieli już okazję poznać w filmie z Wesley Snipesem z 1998 roku, w ogóle wydaje się przeklęta. Od pierwszych zapowiedzi produkcji, słyszeliśmy o niej głównie w kontekście kolejnych problemów lub planowanych zmian. W końcu tytuł miał się pojawić na wielkich ekranach już w 2023 roku. Jak dobrze wiemy, tak się nie stanie.

O MCU więcej poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Blade - co się dzieje z filmem MCU?

Jak podaje Variety, przez "Blade'a" przewinęło się przynajmniej(!) pięciu scenarzystów i dwóch reżyserów. Jakby tego było mało na sześć tygodni przed rozpoczęciem produkcji, postanowiono przerwać prace nad projektem. Portal dotarł do informatora, który stwierdził, że w pewnym momencie film miał przyjąć kobiecą perspektywę i twórcy chcieli wypełnić go "życiowymi lekcjami". Oczywiście, grany przez Mahershala Aliego bohater miał zejść na dalszy plan - nawet nie drugi, a czwarty.

Biorąc pod uwagę wszystkie scenariuszowe perturbacje, dwukrotny laureat Oscara chciał nawet opuścić projekt. Wtedy do gry wszedł sam Kevin Feige, który bardzo chciał go zatrzymać. Zatrudnił więc Michaela Greena - zdobywcę Oscara za scenariusz do "Logana" - aby to on przejął rozwój projektu.

REKLAMA
Blade - MCU

Marvel nie rezygnuje z "Blade'a". Wciąż chce produkcję zrealizować. Nie zamierza jednak wydawać na nią dużo pieniędzy - budżet ma wynosić mniej niż 100 mln dolarów. W MCU tak "niskie" kwoty do tej pory się nie zdarzały. Według aktualnych planów film miałby się pojawić w kinach w 2025 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA