REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Esposito będzie forsował pomysł na nowy spin-off "Breaking Bad". Aktor marzy o "The Rise of Gus"

Choć żadne kolejne spin-offy "Breaking Bad" nie zostały oficjalnie ogłoszone, trudno pozbyć się wrażenia, że to tylko kwestia czasu - tym bardziej, że zakończony niedawno "Zadzwoń do Saula" okazał się takim hitem. Co ciekawe, odtwórca ikonicznej roli Gusa Fringa - Giancarlo Esposito - przekonuje, ze kolejny tytuł w uniwersum powinien powstać i sądzi, iż tak się stanie. Na dodatek sam ma już na niego pomysł.

19.01.2024
15:07
breaking bad spin off serial gus fring giancarlo esposito better call saul
REKLAMA

Gwiazda „Breaking Bad” i „Zadzwoń do Saula” - Giancarlo Esposito - powiedział, że jego zdaniem powinien powstać spin-off skupiony na jego bohaterze: Gustavo Fringu. Ceniony aktor podkreślił, ze z przyjemnością wcieli się w tę rolę raz jeszcze, jeśli tylko twórca Vince Gilligan będzie chętny, by zrealizować kolejny powiązany z poprzednimi tytuł. Tym bardziej, że osobiście opracował pomysł na kolejny prequel.

Czytaj więcej o uniwersum "Breaking Bad" w Spider's Web:

REKLAMA

Breaking Bad: Giancarlo Esposito o spin-offie The Rise of Gus

Czy powinien powstać spin-off o Gusie Fringu? Myślę, że powinien powstać i w końcu powstanie. Mam wiele założeń i pomysłów, które chciałbym forsować. Gdybym rozmawiał teraz z Vincem Gilliganem, powiedziałbym mu: „The Rise of Gus”. Poczekaj kilka lat - on teraz robi inny serial - i potem wróć do mnie. Ponieważ rozwój Gusa jest szalenie interesujący, bardzo ważne byłoby, aby dowiedzieć się, z jakiego domu wyszedł Gustavo Fring i skąd pochodził, zarówno pod względem rodzinnym jak i pierwszych kontaktów z przestępczością w Chile. Chciałbym też zobaczyć całe rodzinne tło

- powiedział Giancarlo Esposito w rozmowie z magazynem Variety podczas 75. ceremonii rozdania nagród Emmy.
Gus Fring

Musimy jednak pamiętać o słowach Gilligana - "wolę opuścić imprezę za wcześnie niż za późno". Jakiś czas temu twórca stwierdził, że chciałby skupić się na innych projektach; obawia się też, że dalsze rozwijanie uniwersum stanie się zwykłym skokiem na kasę. Nie wyklucza, że w przyszłości może się to zmienić i poczuje potrzebę, żeby powrócić jednak do świata "Breaking Bad". Cóż - Esposito zdecydowanie nie zamierza odpuszczać. O swojej fascynacji postacią Gusa opowiadał już wielokrotnie - i tak np. w 2022 opowiedział:

REKLAMA

(...) Jako aktor bardzo chciałem poznać poprzednie życie Gusa - życie Gusa w Chile i jego przeszłość. Tkwi we mnie tęsknota za tym bohaterem i wciąż wracam do jego początków.

Znając branżę, można zakładać, że ogłoszenie podobnego serialu czy innego spin-offu to jedynie kwestia czasu. Tymczasem Gilligan pracuje nad nową produkcją dla Apple TV+: serialem SF, w którym zobaczymy m.in. znaną z "Better Call Saul" Rheę Seahorn (nie znamy jeszcze tytułu). Z kolei Esposito zobaczymy w nadchodzącym serialu kryminalnym pt. "Parish".

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA