To najbardziej niedoceniony serial w historii. Miał 53 nominacji Emmy, lecz nie zdobył żadnej
"Zadzwoń do Saula" to serial, który przez lata zdobywał mnóstwo nominacji do nagród, ale też podbijał serca publiczności. Przez lata produkcja otrzymywała nominacje do najważniejszej nagrody przemysłu telewizyjnego - Emmy i za każdym razem nie udawało się jej zdobyć. Również teraz na ostatnim rozdaniu nagród, twórcy serialu musieli obejść się smakiem. Dlatego o "Zadzwoń do Saula" mówi się, że jest najbardziej niedocenionym serialem w historii.
Za nami rozdanie nagród Emmy. Niestety, o sukcesie nie mogą mówić twórcy serialu "Zadzwoń do Saula". Choć na przestrzeni lat zbierał bardzo dobre recenzje krytyków i fanów, zgarniał nominacje do nagrody Złoty Glob i Emmy, ani razu nie udało się mu zdobyć najważniejszej nagrody przemysłu telewizyjnego, czyli Emmy. Warto dodać, że przez ostatnie lata serial co roku miał zapewnione miejsce w gronie faworytów do zwycięstwa w kategorii najlepszy serial dramatyczny.
Więcej o Emmy przeczytasz w Spider's Web:
Nad "Zadzwoń do Saula" ciąży klątwa? Mimo wielu nominacji do Emmy, serial nigdy nie zdobył nagrody.
W 2022 r. produkcja dobiegła końca, a podczas 75. gali rozdania Emmy serial miał ostatnią szansę na to, by wreszcie przełamać pecha. Tak się jednak nie stało, a szkoda. W sumie na zdobycie Emmy serial miał aż 53 szanse.
Finałowy, 6. sezon zdobył aż 7. nominacji do Emmy, dla najlepszych aktorów oraz najlepszego serialu dramatycznego. Czyżby spin off "Breaking Bad" miał takiego pecha? Dla porównania "Breaking Bad" zdobył na przestrzeni lat aż 16 nagród Emmy. Podczas niedawnego rozdania "telewizyjnych Oscarów" triumfowały takie seriale jak m.in. "Sukcesja" oraz "The Bear". "Zadzwoń do Saula" mimo potencjału, już nie ma szans, by zdobyć Emmy.
"Zadzwoń do Saula". O czym jest serial?
Warto podkreślić, że "Zadzwoń do Saula" rozgrywa się w przeciągu sześciu lat poprzedzających wydarzenia "Breaking Bad". Produkcja opowiada historię prawnika Jamesa McGilla, zanim spotkał Waltera White'a w serialu "Breaking Bad". W znacznie mniejszym stopniu skupia się z kolei na losach Mike’a Ehrmantrauta, byłego policjanta, wplątującego się stopniowo w interesy mafii. Później coraz to ważniejszymi postaciami w serialu stają się Kim Wexler, dziewczyna McGilla i Nacho Varga, czyli człowiek mafii, który chce się pozbyć niebezpiecznych zwierzchników.
Z kolei w formie retrospekcji pokazane zostają późniejsze losy Saula Goodmana, który w konsekwencji wydarzeń przedstawionych w serialu, ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości jako Gene Takavic, kierownik cukierni Cinnabon w Omaha.