REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Cillian Murphy uhonorowany Złotym Globem. Zażartował o braku krzeseł na planie

Nie Bradley Copper, nie Barry Keoghan, a nawet nie Leonardo DiCaprio - to Cillian Murphy błyszczał zeszłej nocy najjaśniej. Uhonorowany Złotym Globem aktor podczas swojego przemówienia wspominał współpracę z Christopherem Nolanem i przywołał anegdotę o tym, że na planach produkcji wybitnego reżysera zawsze brakowało krzeseł.

08.01.2024
9:24
Cillian Murphy uhonorowany Złotym Globem. Zażartował o braku krzeseł na planie
REKLAMA

Emocje po minionej nocy jeszcze nie opadły. I choć konkurencja wśród nominowanych do prestiżowej nagrody była spora, to jednak wśród filmów bank rozbił "Oppenheimer" Christophera Nolana, zdobywając Złote Globy w kategoriach najlepszy dramat, najlepszy reżyser, najlepszy aktor w dramacie, najlepszy aktor drugoplanowy (dla Roberta Downeya Jr.) oraz najlepsza muzyka (dla Ludwiga Göranssona). Cillian Murphy, który otrzymał statuetkę w kategorii najlepszy aktor w dramacie, wygłosił przemówienie, w którym wspomniał o zabawnej sytuacji, jaka miała miejsce na planie filmowym Christophera Nolana.

REKLAMA

Cillian Murphy opowiedział anegdotę z planu filmowego

Cillian Murphy odebrał swój pierwszy Złoty Glob z uśmiechem na twarzy i śladem po szmince swojej żony na policzku. Szczęśliwy aktor, który w wyścigu o statuetkę pokonał Bradleya Coopera ("Maestro"), Leonarda DiCaprio ("Czas krwawego księżyca"), Coldmana Domingo ("Rustin"), Barry'ego Keoghana ("Saltburn") i Andrew Scotta ("All of Us Strangers"), wspominał w swoim przemówieniu o współpracy z Christopherem Nolanem. Po raz pierwszy miał on okazję pracować z reżyserem "Oppenheimera" na planie filmu "Batman - Początek", gdzie wcielił się w Jonathana Crane'a:

Kiedy pierwszy raz wszedłem na plan Chrisa Nolana, wiedziałem, że jest inaczej. Poznałem to po poziomie rygoru, poziomie skupienia, poziomie poświęcenia i całkowitym braku miejsc do siedzenia dla aktorów. Już wtedy wiedziałem, że byłem w rękach wizjonerskiego reżysera i mistrza

- zażartował.

Było to nawiązanie do wywiadu z 2020 r. przeprowadzonego z Anne Hathaway, która wraz z Cillianem Murphym miała okazję współpracować na planie filmu "Mroczny Rycerz powstaje". Filmowa Kobieta-Kot zażartowała, że reżyser nie pozwala na to, by na planie stały krzesła. Nolan wyjaśnił wtedy, że miejsca do siedzenia w rzeczywistości nie są zakazane - nie podoba mu się po prostu, że stoją one w pobliżu jego monitora.

Pełną listę zwycięzców podczas uroczystości rozdania Złotych Globów 2024 znajdziesz tutaj.

Przemówienie Cilliana Murphy'ego podczas Złotych Globów

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "Cillian Murphy's speech at the Golden Globes" na YouTube.

REKLAMA

O "Oppenheimerze" i Cillianie Murphym przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA