REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Oppenheimer" jest takim hitem, że sklepom kończą się już płyty Blu-Ray

"Oppenheimer" okazał się być gigantycznym hitem nie tylko w kinach. Film Christophera Nolana zadebiutował pod koniec lipca i wydawałoby się, że zdążył już minąć na niego szał. Nic bardziej mylnego - kiedy w sprzedaży pojawiły się płyty 4K Ultra HD, to nośniki zniknęły tak szybko, jak się pojawiły.

29.11.2023
9:33
oppenheimer blu ray wyprzedany
REKLAMA

Oppeheimeromania trwa w najlepsze, a szum, który zdołał narobić wokół siebie film Christophera Nolana jeszcze nie zdążył ucichnąć. Z pewnością miała na to wpływ również dobrze naoliwiona machina marketingowa, dzięki której zjawisko "Barbenheimer" pochłonęło widzów z całego świata i zmusiło ich niejako do zostawienia pieniędzy w kinach na nie jeden, a dwa filmy. Ostatecznie "Barbie" Grety Gerwig wygrała pojedynek - znajduje się obecnie na 1. miejscu w zestawieniu box office z imponującą kwotą 1,4 mld dol., lecz "Oppenheimera" długo szukać nie trzeba - biograficzny tytuł o J. Robercie Oppenheimerze, twórcy bomby atomowej, zajmuje 3. miejsce, zarobiwszy ponad 950 mln dol.

REKLAMA

Na temat "Oppenheimera" piszemy więcej w serwisie Spider's Web:

I tak, jak wcześniej widzowie z niecierpliwością czekali na premierę "Oppenheimera" w kinach, tak teraz wyczekują debiutu produkcji w VOD. Nie jest tajemnicą, że Christopher Nolan nie pała miłością do serwisów streamingowych, choć film jest już dostępny na kilku platformach, a niebawem najpewniej wyląduje w SkyShowtime. Tymczasem niespodziewanie okazało się, że niektórzy wcale nie czekają na premierę i postanowili obejrzeć "Oppenheimera" dużo szybciej.

Nośniki z filmem "Oppenheimer" są wszędzie wyprzedane. Widzowie masowo wykupują płyty

Fani Christophera Nolana najwyraźniej głęboko wzięli sobie do serca słowa reżysera, kiedy stwierdził on, że najlepszym sposobem na oglądanie "Oppenheimera" w domu są nośniki Blu-Ray i płyty w rozdzielczości 4K Ultra HD. Kiedy zatem pojawiły się one w sklepach 21 listopada, po zaledwie tygodniu od ich premiery są obecnie wszędzie wyprzedane. W związku z brakami w asortymencie, Universal wydał oświadczenie, w którym poinformował, że stara się je na bieżąco uzupełniać:

Cieszymy się, że tak wielu konsumentów wybiera Oppenheimera w rozdzielczości 4K Ultra HD i zdaje sobie sprawę, że u niektórych sprzedawców płyty mogą być obecnie niedostępne. Universal pracuje nad szybkim uzupełnieniem zapasów, aby fani mogli obejrzeć film w domu w najlepszej możliwej jakości obrazu

- skomentował Universal.

Wygląda na to, że "Oppenheimer" udowodnił kolejną rzecz - tradycyjne nośniki wideo wciąż żyją i mają się dobrze. Na polskiej stronie Amazona zostało ich zaledwie 10 sztuk, lecz film wciąż można zakupić w innych sklepach internetowych. Cena produktu waha się między 160 a nawet 200 zł.

REKLAMA
Zwiastun filmu "Oppenheimer"

Zdjęcie główne: zrzut ekranu ze zwiastuna filmu "Oppenheimer" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA