REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Youtuber spowodował wybuch, a prokuratura wszczyna śledztwo. "Sorry" - mówi Czvjnik

Czvjnik może mieć kłopoty w związku z wybuchem w miejscowości Mnich, który youtuber wywołał na potrzeby filmu. Eksplozja była na tyle silna, że przestraszyła również mieszkańców okolicznych wsi. "Sorry, wysadziłem największe tnt na świecie" - napisał wówczas Czvjnik. "Sorry" może jednak nie wystarczyć cieszyńskiej prokuraturze, która w sprawie youtubera wszczęła postępowanie i bada, czy użyto tego materiału, na który miał pozwolenie.

29.02.2024
17:46
czvjnik sledztwo w sprawie wybuchu tnt w mnichu
REKLAMA

W poniedziałek 19 lutego wieczorem w miejscowości Mnich doszło do eksplozji, która była słyszana również przez mieszkańców okolicznych wsi. Na miejscu pojawiła się policja, by odnaleźć źródło wybuchu. Tymczasem następnego dnia youtuber Sebastian "Czvjnik" Czajewski opublikował na swoim Instagram Stories informację, że to on był odpowiedzialny za wybuch w Mnichu. "Sorry, wysadziłem największe tnt na świecie" - napisał i zapewnił, że wraz z ze swoją ekipą posiadał wszelkie zgody na kontrolowaną detonację ładunku. Teraz, po kilku dniach od wydarzenia, okazało się, że cieszyńska prokuratura wszczęła w sprawie Czvjnika postępowanie, badając, czy miał on pozwolenie na użyty materiał.

REKLAMA

Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie wybuchu w Mnichu

Mimo że o próbie pirotechnicznej na potrzeby filmiku poinformowany został rzecznik cieszyńskiej policji, funkcjonariusze z Bielska-Białej przyjęli zgłoszenia zaniepokojonych mieszkańców. Okazało się, że choć osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie wybuchu posiadały niezbędne zgody, prokuratura bada, czy rzeczywiście użyto tych wyrobów pirotechnicznych, na które wydano pozwolenie:

Główny wątek postępowania dotyczy tego, czy użyte wyroby pirotechniczne to były te, na których użycie wydane zostało pozwolenie. Sprawdzamy tę kwestię, bo huk i łuna były bardzo duże. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że mogło dojść do zdetonowania czegoś więcej. To wymaga zbadania i wiadomości specjalnych z dziedziny ładunków wybuchowych oraz pirotechniki. Postępowanie to wyjaśni 

- mówi Marcin Hołubowicz, zastępca prokuratora rejonowego w Cieszynie. 
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wybuchu w Mnichu

Sam Czvjnik stwierdził, że produkcja dokumentująca wybuch może być najlepszym filmem na polskim YouTubie, a pod kątem montażu może wyprzedzać swoje czasy:

Ja robię filmy, na których nie musimy robić patologii i które może obejrzeć każdy i każdemu mogą się spodobać. Jest szybko tak, żebyś się nie nudził i szczerze, nawet ciężko będzie coś przy tym zjeść, bo jak odwrócisz wzrok, to już dzieje się coś innego, czego kompletnie się nie spodziewasz. Niewielu twórców tak umie, bo osiągnąć coś takiego jest bardzo trudno. Jestem chyba jedyny, który trzyma takie tempo filmów, a niektórzy lubią temu umniejszać, jakby to było coś złego

- napisał na Instagram Stories.
 class="wp-image-2561137" width="416"
Czvjnik o swoim filmie

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "CZVJNIK: Miłość, YouTube, Mr.Beast i Praca ze Stuu" na YouTube.

REKLAMA

O influencerach przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA