REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Premiery gier na smartfony i tablety - Air Control 2, D-Day: PvP, Shadowmatic i inne

Branża gier mobilnych powoli wybudza się ze świąteczno – sylwestrowego marazmu. Nowe aplikacje zaczynają coraz szybciej pojawiać się na platformach cyfrowej dystrybucji, lecz na pewno nie jest idealnie. Niestety, miłośnicy kafelków Windows Phone w dalszym ciągu nie mogą liczyć na ciekawe nowości dla ich systemu, w przeciwieństwie do kolegów z Androidem oraz iOS w kieszeni.

19.01.2015
15:58
Premiery gier na smartfony i tablety – Air Control 2, D-Day: PvP, Shadowmatic i inne
REKLAMA
REKLAMA

ANDROID

Jedna z bardziej ambitnych prób przeniesienia strategii na dotykowe ekrany mobilnych urządzeń. Jak w przypadku większości kompleksowych gier strategicznych, również Medieval Wars jest tworem płatnym. Na całe szczęście stawka za aplikację nie jest tak niebotyczna jak w przypadku Civilization: Revolution 2, ale również możliwości oraz warstwa wizualna znacząco ustępują królowej mobilnych gier strategicznych. Najnowsza odsłona Strategy & Tactics czerpie garściami z serii Total War, ograniczając rozgrywkę do mapy taktycznej. Niestety, dobre pierwsze wrażenie psują mikro-transakcje, które zostały zawarte w PŁATNEJ produkcji. Świat schodzi na psy.

O najnowszej bijatyce wydanej przez Warner Bros. pisałem już w osobnym tekście. Pomysł jest naprawdę niebanalny – wziąć wszystkich najbardziej rozpoznawalnych aktorów - zapaśników federacji WWE i wyposażyć ich w nadprzyrodzone umiejętności. Dodajmy do tego trójwymiarową oprawę godną mobilnego Injustice, a wychodzi nam aplikacja o bardzo dużym potencjale (i zabawnym wykonaniu). Niestety, darmowy program wypełniony jest mikro-transakcjami, z kolei konstrukcja rozgrywki to typowe pay2win. Nie bawi tak jak Injustice, nie jest ładne tak jak mobilny Batman, ale spróbować można. Oczywiście o ile posiadasz odpowiednio silny sprzęt. Na Samsungu Galaxy S5 działa jak marzenie.

Air Control to kultowa gra na wiele mobilnych systemów. Aplikacja towarzyszyła graczom od wielu lat i to niesamowite, że dopiero teraz doczekała się pełnowymiarowej kontynuacji. Niestety, z dzisiejszej perspektywy Air Control 2 dosłownie straszy warstwą wizualną. Ta, nawet na standardy darmowych aplikacji, odrzuca od dotykowego ekranu. Co zaskakujące, nie licząc wypalającej oczy grafiki, tytuł potrafi dać wiele frajdy, zwłaszcza w arcy-ciekawym trybie kooperacyjnym. Naprawdę wciąga, z kolei typowo mobilny charakter rozgrywki jest idealny dla zabicia kilku minut czekając na autobus bądź siedząc w poczekalni.

iOS

Ta gra mogłaby być niesamowita, jest zaledwie dobra. Powalająca wizualnie, bardzo miła dla oka aplikacja posiada niebanalny pomysł na siebie – rolą gracza jest budowanie konstruktów z cieni, jaki rzucają na oświetloną ścianę różnorakie trójwymiarowe obiekty. Logiczne puzzle należą do naprawdę nietuzinkowych, chociaż można przyczepić się do samego wykonania. Najbardziej zabrakło mi możliwości podglądu wzoru bądź chociażby wskazówki tego, co mamy aktualnie ułożyć. Bez niej obracamy elementy 3D na wszystkie możliwe sposoby, będąc pozbawionym wyraźnego celu. Mimo tego gra jest naprawdę godna polecenia, zwłaszcza ze słuchawkami na uszach.

Producenci Frontline Commando: D-Day ze studia Glu postanowili stworzyć oddzielny, samodzielny tryb wieloosobowy dla swojej drugowojennej strzelaniny. W nim gracze ścierają się na trójwymiarowych arenach, co wyszło producentom zaskakująco dobrze. Rozgrywka w darmowej grze PvP jest bardzo zręcznie zbalansowana, natomiast po kilku meczach sterowanie staje się zrozumiałe i instynktowne. Kontrowersje budzi jednak system „zarabiania”. Producenci chwalą się możliwością obstawiania prawdziwych pieniędzy na konkretne wyniki. Nie testowałem tej możliwości, ale za sprawą hazardowego pazura radzę trzymać D-Day: PvP z dala od najmłodszych użytkowników mobilnych urządzeń Apple.

REKLAMA

WINDOWS PHONE

Cóż, ten tydzień nie należał do łaskawych, jeżeli chodzi o system operacyjny Microsoftu. Nie znalazłem ani jednej ciekawej, godnej polecenia gry, którą mógłbym tutaj opisać. Jeżeli sami macie jakieś ciekawe tropy, proszę, podzielcie się nimi w komentarzach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA