REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Krótka piłka: już się boję. Polskie Darkwood niebawem na Steam Early Access

O rodzimej grze Darkwood studia The Acid Wizard zrobiło się naprawdę głośno. Wraz z drugą młodością gier z hybrydowego gatunku "roguelike" społeczność graczy przywitała Darkwood z wyraźnym zadowoleniem. Po wielu miesiącach ciszy w końcu możemy zobaczyć zwiastun ukazujący tę produkcję w akcji. Wszystko z okazji rychłego debiutu polskiego tytułu w ramach Steam Early Access.

24.04.2014
9:54
Krótka piłka: już się boję. Polskie Darkwood niebawem na Steam Early Access
REKLAMA
REKLAMA

Czym jest roguelike? To nowy trend, który swoją siłę czerpie z kultowych produkcji dawnych lat. Roguelike opiera się na dwóch podstawowych założeniach: Po pierwsze, lokacje generowane są w sposób losowy, aby gracz nie mógł się do nich przyzwyczaić. Po drugie, śmierć gracza jest permanentna, traci on w momencie zgonu awatara cały swój dobytek, zebrane przedmioty, doświadczenie, bronie, zbroje, monety, diamenty – po prostu wszystko.

REKLAMA

Dodajmy do tego horrorowy, gęsty jak smoła klimat, a otrzymamy właśnie długo oczekiwane Darkwood. Czarodzieje ze studia The Acid Wizard podesłali nam powyższy materiał filmowy, sugerując nieodległy w czasie debiut w ramach Steam Early Access. Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę aż 60 tysięcy "na tak" podczas głosowania nad projektem Polaków. Trzymam kciuki i już nie mogę się doczekać, kiedy sam położę dłonie na tym tytule. Oczywiście nie w środku nocy. Zaraz za oknem mam przecież las.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA