REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Krótka piłka: Już jest! Darkwood z wczesnym dostępem

Tak, wiem - to dopiero wczesna, niekompletna wersja, która oferuje raptem wycinek tego, czego mamy doświadczyć, gdy produkcja będzie już ukończona. Ale mamy wśród czytelników i w redakcji sPlay całkiem sporo fanów Darkwood, dla których wieść o tym, że można wreszcie tę grę kupić, będzie najbardziej gorącym newsem tego dnia. 

25.07.2014
9:33
Krótka piłka: Już jest! Darkwood z wczesnym dostępem
REKLAMA

Darkwood to gra o przetrwaniu, eksploracji oraz strachu, której akcja rozgrywa się gdzieś na terytorium bloku wschodniego. Łącząc elementy RPG-a, roguelike’a i przygodówki z odpowiednio wysokim poziomem trudności, Darkwood celuje w graczy szukających głębokiej i wynagradzającej ich wysiłki rozgrywki.

REKLAMA

Odkąd w ubiegłym tygodniu pojawił się nowy zwiastun Darkoowd, wraz z informacją, że gra wkrótce zostanie udostępniona na Steamie, siedziałem jak na szpilkach. Przygotowałem sobie kupkę pieniędzy, żeby rzucać nimi w monitor, gdy tylko tytuł ten wreszcie będzie można pobrać. I oto jest, od wczorajszego wieczora. Kosztuje nieco ponad pięćdziesiąt złotych (12,60 euro) i póki co zawiera jedynie początkowy etap rozgrywki. Produkcja jest już absolutnie grywalna, jednak rzecz jasna wiele rzeczy wciąż wymaga wdrożenia lub poprawy.

REKLAMA

Póki co, wszystkie recenzje klientów na Steamie są pozytywne. Gracze chwalą klimat mocno odczuwalny survival horroru, wysoki poziom trudności, satysfakcjonujące rozwiązania mechaniczne i ścieżkę dźwiękową gry. Niemniej, jeśli nie zakochaliście się w Darkwood od pierwszego wejrzenia, rozważcie, czy nie wstrzymać się z zakupem do momentu, w którym zostanie ona ukończona. Z doświadczenia wiem, że wersje alpha potrafią skutecznie zniechęcić do każdego tytułu, jeśli nie ma się odpowiednio dużo wytrwałości i dystansu doń. Niemniej, dla mnie to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA