REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Jeśli strategie mobilne będą wyglądać jak Disney Magic Kingdoms od Gameloftu, to jestem na tak

Francuzi z Gameloftu weszli we współpracę z Disneyem, aby odtworzyć moje niespełnione marzenie – wizytę w Disneylandzie. Darmowa gra mobilna jest do pobrania dla systemów Android oraz iOS. Mnie z kolei zastanawia, kiedy dotykowe produkcje stały się takie ładne.

21.03.2016
20:00
Disney Magic Kingdoms - gdyby każda gra tak wyglądała!
REKLAMA
REKLAMA

Nie jestem przesadnym sympatykiem dotykowych strategii i tycoonów, rozgrywanych na ekranach tabletów i smartfonów. O ile nie przeszkadza mi sama platforma, tak jeszcze nigdy nie natknąłem się na grywalną, rozwiniętą i dobrze zbalansowaną produkcję tego typu. Nowa gra od Gameloftu nie jest tutaj wyjątkiem.

Disney Magic Kingdoms to produkcja na tyle uproszczona, aby poradzili sobie z nią młodsi odbiorcy.

Instalując ten tytuł w pamięci smartfona, nie miałem absolutnie żadnych oczekiwań. Z góry zakładałem, że to darmowy potworek naszpikowany mikro-transakcjami, za sprawą których dzieciaki puszczą swoich rodziców z torbami. Przy płatnych paczkach sięgających ceną 99 dolarów, najbezpieczniej byłoby nie pokazywać tej produkcji swoim podopiecznym.

Pomimo wielkiego dystansu do kolejnej darmowej gry Gameloftu, nawet ja nie mogłem wyjść z podziwu, jak pięknie prezentuje się ta aplikacja. Zdaje się, że przespałem moment, w którym mobilne strategie weszły w etap zadowalającej, trójwymiarowej grafiki. Dotykowe produkcje tego typu wciąż kojarzą mi się bardziej z Clash of Clans niż efektownymi tworami w środowisku 3D.

Pomimo mojej niechęci do „darmowych” programów żebrzących o pieniądze, muszę przyznać, że Disney Magic Kingdoms wygląda obłędnie.

Produkcja jest nie tylko kolorowa, ale posiada również przepiękne trójwymiarowe modele. Gdybym był małym dzieckiem, na pewno zostałbym zachwycony wirtualnym światem widocznym na ekranie. Disneyland, do tego „prawdziwa” Myszka Miki, Goofy i postacie z najnowszych hitów Disneya – autentyczna bajka.

REKLAMA

Nie mogę się doczekać, kiedy bardziej zaawansowane pod względem mechaniki produkcje zaczną wyglądać w ten sposób. Czekam na jakiegoś naprawdę dobrego tycoona, w którym stworzę i rozbuduję własne miasto.

Darmowe Disney Magic Kingdoms możecie pobrać, korzystając z poniższego odsyłacza.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA