REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney ma swoje "Squid Game". Ten koreański serial podbija świat

Netflix trafił na żyłę złota w Korei Południowej. "Squid Game" udowodnił platformie, że warto inwestować w treści spoza USA. Teraz przekonuje się o tym Disney. Nowy serial dostępny na platformie pokochali już użytkownicy z całego świata.

28.08.2023
8:46
Disney ma swoje "Squid Game". Ten koreański serial podbija świat
REKLAMA

"Squid Game" to na ten moment najpopularniejszy serial Netfliksa w historii. Nie tylko w swojej kategorii tytułów nieanglojęzycznych, ale w ogóle - nawet "Wednesday" się przy nim chowa. Na punkcie produkcji zaraz po jej premierze mówił cały świat. Od tamtej pory platforma coraz więcej inwestuje w treści koreańskie, dosłownie zalewając nas k-contentem. Czy podobnie będzie z Disneyem? Sukces "Niezwykłych" wskazuje, że to możliwe.

"Niezwykli" to adaptacja popularnego komiksu internetowego autorstwa Kang Fulla. W serialu występują jedne z największych gwiazd koreańskiej kinematografii (Ryu Seung-ryong, Han Hyo-joo i Zo In-sung). Fabuła skupia się na szpiegach, którzy chronią swoje obdarzone supermocami dziećmi przed krzywdą z rąk agencji rządowych. Sami zostali zwerbowani ze względu na swoje niezwykłe zdolności i teraz zamierzają je wykorzystać w walce z polującym na nich tajemniczym mordercą.

Czytaj także:

REKLAMA

Disney+ - Niezwykli hitem platformy

"Niezwykli" zadebiutowali na Disney+ i Hulu 9 sierpnia i w ciągu zaledwie siedmiu dni od swojej premiery stali się najpopularniejszą koreańską produkcją obu platform. Rzucili się na nią użytkownicy zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i reszty świata. Jak podaje The Hollywood Reporter, to też najpopularniejszy serial (ogólnie, ze wszystkich dostępnych) w krajach azjatyckich, takich jak Korea, Japonia, Hongkong czy Tajwan. Tamtejsi subskrybenci sięgają po niego chętniej niż po "The Mandalorian".

Odpowiedź użytkowników z całego świata na pierwszych 11 odcinków "Niezwykłych" przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Od USA przez całą Azję i Pacyfik, serial szybko stał się przełomowym hitem z wciągającą historią, światowej klasy obsadą i niezwykłymi efektami specjalnymi - wszystko to łączy się w niesamowitą narrację

- mówi Carol Choi, odpowiedzialna za strategię treści oryginalnych z Azji i Pacyfiku Disneya.
Niezwykli - serial - Disney+
REKLAMA

"Niezwykli" nie są pierwszym koreańskim serialem Disneya. Disney+ wystartował w Korei w listopadzie 2021 roku i od tamtej pory konsekwentnie buduje swoją bibliotekę k-contentu. W Polsce na platformie można obejrzeć ciepło przyjęte przez krytyków produkcje pokroju "Gra o wszystko", "Misja Przetrwanie" czy "Soundtrack od serca".

Pierwszych 11 odcinków "Niezwykłych" jest już dostępnych na Disney+. Co środę na platformie pojawiają się dwa kolejne. Premierę trzyczęściowego finału zaplanowano na 20 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA