REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Diuna 2" to najdłuższy film w karierze reżysera, ale i tak liczyliście na więcej

Film "Diuna 2" trafi do kin już 1 marca 2024 roku. Niedawno uczestnikom na panelu CCXP pokazano pierwsze 10 minut produkcji; od tamtej pory ilość przekazywanych dalej informacji na jej temat znacząco wzrosła. Teraz poznaliśmy czas trwania filmu - co jeszcze o nim wiemy?

12.12.2023
13:27
diuna 2 premiera czas trwania
REKLAMA

Czas trwania filmu „Diuna 2” miał początkowo wynosić 3 godziny i 15 minut. Ostatecznie jednak ta wersja doczekała się finałowego montażu, który siłą rzeczy skrócił metraż. Nowa „Diuna” pozostanie najdłuższym filmem w portfolio Denisa Villeneuve’a, ale sięgnie „jedynie” 2 godzin i 46 minut (z napisami końcowymi). To niewiele dłużej, niż w przypadku pierwszej części, która bez napisów dobija do 2 godzin i 27 minut. Informację potwierdziła japońska organizacja, która przyznaje filmom kategorie wiekowe. 

Czytaj więcej o "Diunie" na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Diuna 2: większa, bardziej widowiskowa

Do premiery obrazu zostało nieco ponad 2,5 miesiąca. Wiemy już między innymi, że tematami przewodnimi obrazu będą „zemsta, miłość i ambicja”; reżyser potwierdził, że „jedynka” to zaledwie „przystawka”, za to „Part 2” to pełnoprawne danie główne. Obraz ma być znacznie większy i bardziej widowiskowy; zobaczymy w nim więcej granej przez Zendayę Chani. Filmowiec zapowiedział swój nadchodzący film jako wojenne widowisko, więc z pewnością sporo ekranowego czasu zajmą sceny batalistyczne. Co więcej, już w pierwszych minutach filmu szczęśliwcy mogli zobaczyć Christophera Walkena w roli Imperatora, który gra w szachy ze swoją córką.

Diuna 2

Villeneuve chciałby wyreżyserować część trzecią, czyli adaptację książki „Mesjasz Diuny”, by dopełnić wątek Paula jako Muad’Diba. Wcześniej twórca chciałby jednak popracować przy innych projektach. Ostatnia odsłona trylogii nie dostała jeszcze zielonego światła, ale, zgodnie ze słowami Villeneuve'a, scenariusz jest już prawie na ukończeniu.

Nowy zwiastun filmu ma zadebiutować już w tym tygodniu.

REKLAMA

Książę Paul Atryda dołącza do Fremenów i rozpoczyna duchową, wojenną podróż, by stać się Muad'Dibem, próbując jednocześnie zapobiec straszliwej przyszłości: Świętej Wojnie w jego imieniu, rozprzestrzeniającej się w całym znanym wszechświecie

- głosi oficjalny opis.

Za scenariusz odpowiadają Jon Spaihts i Denis Villeneuve. Do obsady nowej odsłony dołączyli: Florence Pugh (jako księżniczka Irulana), Austin Butler (Feyd-Rautha Harkonnen), Christopher Walken (Imperator Shaddam IV) oraz Léa Seydoux (Lady Margot z Bene Gesserit).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA