REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

DRE$$CODE - kto należy do ekipy? Ich kawałek to viral na TikToku

O ekipie DRE$$CODE od jakiegoś czasu jest głośno za sprawą viralowego kawałka o tłukących się szklankach, napalonych fankach i starych koleżankach, który jest hitem TikToka. Obok pytań o to, gdzie można odsłuchać piosenkę, w mediach społecznościowych pojawiają się również pełne krytyki komentarze w kierunku młodej ekipy. Kim są członkowie grupy DRE$$CODE?

14.01.2024
14:01
DRESSCODE - kto należy do ekipy? Ich kawałek to viral na TikToku
REKLAMA

Obok Ekipy Friza, Genzie i nieistniejącego już Teamu X w minionym roku na YouTubie pojawiła się nowa grupa. Różni się od swoich poprzedników tym, że jej członkowie nie są youtuberami sensu stricto, a ich działalność w rozrywkowej części serwisu jest jedynie uzupełnieniem ich zajawek, jakimi są muzyka, buty i ubrania. Kim są członkowie DRE$$CODE i dlaczego grupa stała się nagle tak popularna?

REKLAMA

O influencerach przeczytasz więcej na Spider's Web:

DRE$$CODE: kto należy do ekipy?

DRE$$CODE to grupa, do której należy 9 osób: Mikołaj Bagiński, Maciej Sekulski, Eryk Moczko, Inez Lis, Antek Matyja, Miłosz Kulesza, Wiktoria Ostrowska, Karolina Mrozicka oraz Gabriela Bednarz. Ekipa znajomych zaczęła tworzyć materiały na YouTube relatywnie niedawno - na ich kanale znajdują się głównie filmy o tematyce rozrywkowej, w których stylizują gości odcinków, ale również ich rapowe kawałki oraz relacje z prowadzonych przez nich imprez.

Mikołaj "Bagi" Bagiński zaczynał karierę w sieci w wieku 17 lat. Wtedy otworzył swój pierwszy biznes, jakim był sklep internetowy z ubraniami, gdzie początkowo sprzedawał produkty marki Supreme. Jakiś czas później wraz ze wspólnikiem stworzył stronę internetową Dropsy, która generuje miesięczny zysk w postaci 1,5 mln zł. Dropsy to również profil informacyjny na Instagramie obserwowany przez ponad 250 tys. osób. Bagi jest także właścicielem marki odzieżowej Leeves; ubrania z logo Leevesa nosili m.in. Oki, Young Igi, Young Leosia, Viki Gabor czy Nowciax.

Z kolei Maciej Sekulski, w sieci znany pod pseudonimem Maciek i Ubrania, karierę na YouTubie zaczynał już 4 lata temu. Publikował wówczas materiały o tematyce ubraniowej, a rok temu stworzył własną markę odzieżową - Ubrania. Maciek jest również DJ-em podczas klubowych imprez DRE$$CODU oraz autorem rapowego kawałka "Pasek Playboya". Wraz z Bagim prowadzi podcast "DRE$$CODE" w radio Newonce.

Choć kilku członków ekipy jest związanych z muzyką, to jednak najprężniej w tej branży działa Eryk Moczko. Na swoim koncie ma kilkanaście singli - "Los Angeles", "50/50", "Idol" czy "W moim aucie nie ma miejsc" - a w październiku 2023 r. wydał album "MŁODY E MIXTAPE". Jeden kawałek szczególnie przykuł uwagę słuchaczy, którzy na próżno próbują szukać go w serwisach muzycznych. Choć viralowy fragment piosenki Eryka, w którym rapuje o tłukących się szklankach, napalonych fankach i starych koleżankach, nie pojawił się jeszcze w streamingu, to jest on ekstremalnie popularny w mediach społecznościowych.

Na Spotify usłyszeć można również Antka Matyję, w sieci znanego jako pik pik, który jest jednocześnie DJ-em i producentem. Jego pierwszymi producenckimi trackami są kawałki "VUELO" oraz "TIMELAPSE" z najnowszego krążka Bambi. Należy także do "Untitled", kolektywu miłośników mody czerpiących inspirację ze street style'u. Do DRE$$CODE należy także Miłosz Kulesza oraz trójka dziewczyn: Inez Lis, Gabriela Bednarz, Karolina Mrozicka i Wiktoria Ostrowska.

Ekipa DRE$$CODE organizuje także klubowe imprezy.

REKLAMA

A współpracują z nimi takie duże marki jak Sizeer czy Adidas. Członkowie DRE$$CODE-u pojawiają się także na afterach po koncertach popularnych raperów - można był ich zobaczyć na koncercie Okiego czy Young Igiego, a podczas jednej z ich imprez pojawił się również Otsochodzi i Żabson. I choć sporo osób narzeka na jakość wydarzeń DRE$$CODU, to grupa młodych osób przyciąga do klubu rzesze fanów i zdobywa coraz większą popularność w mediach.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "DRE$$CODE - DRE$$CODE CREW" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA