REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

"Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" wygrywa z "Johnem Wickiem 4". Film zarobił krocie

Światowa premiera "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" odbyła się niemal miesiąc temu i już wiadomo, że w weekend otwarcie pokonała film "John Wick 4". Do budżetowego sukcesu filmu swoją cegiełkę prawdopodobnie dołożą również Polacy - film na podstawie kultowej gry RPG zadebiutuje w Polsce już 14 kwietnia.

03.04.2023
13:09
"Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" wygrywa z "Johnem Wickiem 4". Film zarobił krocie
REKLAMA

"Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" to oparty na tytułowej grze RPG film, który skupia się na losach czarującego złodzieja i grupie poszukiwaczy przygód. Bohaterowie wyruszają na niezwykłą misję, by odzyskać zaginioną relikwię. Jednak, gdy wpadają na niewłaściwych ludzi, sprawy przybierają niebezpieczny obrót. W obsadzie znaleźli się m.in. Chris Pine ("Star Trek: W nieznane", "Wonder Woman"), Michelle Rodriguez ("Szybcy i wściekli", "Resident Evil"), Rege-Jean Page ("Bridgertonowie"), Justice Smith ("Jurassic World Dominion"), Sophia Lillis ("To") i Hugh Grant ("Bridget Jones", Notting Hill"). Za reżyserię odpowiadają Jonathan Goldstein i John Francis Daley.

REKLAMA
Zwiastun filmu "Dungeons & Dragons"

"Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" pobija wynik "Johna Wicka 4"

Jak podaje serwis Variety, tylko w Stanach Zjednoczonych podczas weekendu otwarcia film "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" przyniósł zysk w postaci 38,5 miliona dolarów, podczas gdy wynik "Johna Wicka 4" wyniósł 28,2 miliona dolarów. Na ten moment produkcja oparta o kultową grę fantasy zarobiła 71,5 miliona dolarów, a sam film kosztował 150 milionów dolarów.

To dobre otwarcie dla przygodowej gry akcji, która może generować kontynuacje. W ciągu ostatnich 15 lat zabawki i gry wideo stały się dobrym materiałem źródłowych dla nowych filmów franczyzowych. Nie zawsze tak było

- skomentował dla Variety David Gross, szef firmy Franchise Entertainment Reserach.
REKLAMA

Adaptacja filmowa gry "Dungeons & Dragons" to dla Hollywood kolejny krok naprzód, jeśli chodzi o przenoszenie historii z gier na kinowy ekran. Wśród adaptacji znalazły się filmy "Sonic. Szybki jak błyskawica" czy jego kontynuacja z 2022 roku. Oczekuje się, że ogromny sukces przyniesie także produkcja "Super Mario Bros. Film", która w Polsce na dużych ekranach zadebiutuje 26 maja 2023 roku.

Premiera filmu "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" odbędzie się 14 kwietnia 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA