REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Wypadek na planie filmu Eddiego Murphy’ego. 2 osoby trafiły do szpitala

Już od dłuższego czasu wiadomo, że Eddie Murphy i Pete Davidson tworzą swój najnowszy film dla Amazon MGM Studios. Premiera tytułu „The Pick Up” jest planowana jeszcze na 2024 rok. Nie wiadomo jednak, czy faktycznie do niej dojdzie, gdyż ostatnio sieć obiegła wiadomość, że na planie produkcji doszło do wypadku. Kilku członków ekipy jest rannych.

24.04.2024
9:46
Wypadek na planie filmu The Pick Up, Eddie Murphy, ranna ekipa
REKLAMA

Eddie Murphy jest nie tylko jednym z aktorów w nadchodącym filmie „The Pick Up”, ale też jego producentem. Z kolei reżyserii podjął się Tim Story. Tytuł będzie opierał się na scenariuszu w wykonaniu Matta Midera i Kevina Burrowsa. Na ten moment nie jest znany nawet zarys fabuły, co jest dość dziwne, ponieważ premiera została zaplanowana jeszcze na rok 2024. Możemy domyślać się, że film będzie przepełniony akcją, gdyż właśnie podczas kręcenia tego typu sceny doszło do wypadku. Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na terenie stanu Georgia w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie odbywają się zdjęcia.

REKLAMA

Wypadek na planie filmu The Pick Up Eddiego Murphy’ego

Kilku członków ekipy filmowej zostało rannych na planie produkcji „The Pick Up”. Tę wiadomość potwierdzili przedstawiciele Amazon MGM Studios. Do wypadku doszło podczas kręcenia sekwencji akcji. Z doniesień wynika, że używana przez twórców ciężarówka „zablokowała się” i niespodziewanie uderzyła w samochód. Według oficjalnego raportu dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala, a ich obrażenia to głównie siniaki lub złamane kości. Eddie Murphy nie był tego dnia na miejscu zdarzenia. Rzecznik studia zaznacza, że scena nie poszła zgodnie z planem. Potwierdza również sam wypadek. Aktualnie Amazon zdobywa więcej informacji na ten temat. Podkreślono, że przed rozpoczęciem zdjęć wszystkie wymagane środki ostrożności zostały sprawdzone.

Wciąż jesteśmy w trakcie zbierania faktów na temat tego, co się stało i dlaczego, ale przede wszystkim nasze myśli są z tymi, którzy wracają do zdrowia. Dobre samopoczucie całej załogi i obsady jest naszym priorytetem, nadal będziemy nalegać na najwyższe branżowe standardy bezpieczeństwa podczas filmowania. Wszystkie środki ostrożności zostały sprawdzone przed rozpoczęciem zdjęć i monitorowane w ich trakcie

mówi rzecznik Amazon MGM Studios

W sprawie zabrała głos także agencja IATSE, która reprezentuje członków załogi. Wydała ona oficjalne oświadczenie. Mowa w nim przede wszystkim o tym, że jest świadoma wypadku i rozpoczęła również własne dochodzenie. „The Pick Up” był kręcony w Shadowbox Studios. Z doniesień wynika, że realizacja drugiego planu została na razie zawieszona.

REKLAMA

Więcej filmowych i serialowych newsów czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA