REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Eric Carmen. Autor hitu "All By Myself" miał 74 lata

Eric Carmen nie żyje. Artysta był frontmanem zespołu Rasberries oraz wykonwawcą takich kultowych piosenek jak "Hungry Eyes" i "All By Myself". Miał 74 lata.

12.03.2024
7:47
eric carmen nie zyje raspberries hungry eyes
REKLAMA

Amerykański piosenkarz był autorem największych przebojów 70. i 80. Frontman zespołu Raspberries był m.in. współautorem piosenki "Go All the Way" z 1972 r., w której usłyszeć można gitarowe riffy The Who i wokale członków The Beatles. Kawałek, a właściwie jego tekst, był jednak na tyle kontrowersyjny, że radio BBC zakazało jego emisji. "Go All the Way" stał się popularny dopiero w 2014 r. za sprawą wykorzystania go w soundtracku do filmu "Strażnicy Galaktyki".

REKLAMA

W 1975 r. po rozpadzie zespołu Raspberries Carmen rozpoczął karierę solową, z której zrodziły się single "All by Myself", wykonany później przez Celine Dion, i "Never Gonna Fall in Love". Wokalista powrócił na szczyt listy przebojów za sprawą hitowego utworu "Hungry Eyes", który został wykorzystany w filmie "Dirty Dancing", co zapewniło mu 4. miejsce na liście Billboard Hot 100. W 2000 r. wyruszył w trasę koncertową z Ringo Starrem, a wraz ze swoim zespołem koncertował jeszcze w 2004 r.

Eric Carmen nie żyje. Wokalista Rasperries miał 74 lata

O śmierci artysty poinformowała jego żona, Amy Murphy, publikując informację na swojej oficjalnej stronie internetowej. Były frontman Raspberries zmarł 11 marca, przyczyna śmierci nie została podana:

Z ogromnym smutkiem dzielimy się bolesną wiadomością o śmierci Erica Carmena. Nasz słodki, kochający i utalentowany Eric zmarł we śnie w weekend. Wielką radość sprawiła mu świadomość, że przez dziesięciolecia jego muzyka dotykała tak wielu osób i pozostanie jego trwałym dziedzictwem. Prosimy, szanujcie prywatność rodziny, opłakując naszą ogromną stratę

- napisała.
"Hungry Eyes"

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "Raspberries 50 - "Go All The Way" HD 2007" na YouTube.

REKLAMA

O tych, którzy odeszli, przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA