REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Exploding Kittens – karcianka z wybuchającymi kotami największym hitem w historii Kickstartera

Ciężkich do natychmiastowego wyjaśnienia fenomenów na Kickstarterze mieliśmy już wiele. Sałatkę ziemniaczaną oraz chłodziarkę z portami USB przebija jednak „Exploding Kittens” – gra karciana z wybuchającymi kotami, którą w momencie pisania tego tekstu zdążyło już wesprzeć ponad 130 tysięcy osób!

03.02.2015
19:02
Exploding Kittens największym hitem w historii Kickstartera
REKLAMA
REKLAMA

To absolutny rekord. Nie tylko Kickstartera, ale wszystkich dotychczasowym kampanii opartych na crowdfundingowym modelu. Jeszcze nigdy tylu indywidualnych użytkowników sieci nie zdecydowało się na wsparcie jednego projektu. Gdzie tkwi fenomen „Exploding Kittens”? Przede wszystkim w samym pomyśle oraz sposobie jego reklamy. Po obejrzeniu poniższego materiału filmowego sam mam ochotę zapłacić 20 dolarów i dostać talię oryginalnych kart.

„Exploding Kittens” to wariacja rosyjskiej ruletki. Oczywiście znacznie bardziej skomplikowana oraz… nieziemsko śmieszna.

Wszystko za sprawą projektów kotów (oraz szeregu innych postaci), za które odpowiada popularny internetowy rysownik Matthew Inman. Jego specyficzną kreskę możecie kojarzyć z portalu The Oatmeal, bądź setek cyfrowych przedruków jego prac w takich agregatorach ze śmiesznymi obrazkami jak 9gag czy Kwejk. Samymi zasadami zajęli się z kolei Elan Lee oraz Shane Small – producenci gier komputerowych. Trio postanowiło dać światu jedyną w swoim rodzaju karciankę. Świat z kolei pokochał ją od pierwszego wejrzenia.

Bardziej skomplikowana, idealna na imprezy wariacja rosyjskiej ruletki potrzebowała zaledwie 10 tysięcy dolarów, aby stać się faktem. Dzisiaj na koncie twórców jest już ponad 5 milionów amerykańskich zielonych, natomiast licznik ani myśli się zatrzymać. Projekt już teraz wsparło ponad 131 tysięcy osób. To absolutny rekord, który może jedynie rosnąć. Zbiórka cieszy się stałym zainteresowaniem internautów, z kolei jej koniec będzie miał miejsce dopiero za 16 dni!

exploding kittens 2

Aby dostać własną talię „Exploding Kittens” trzeba zapłacić przynajmniej 20 dolarów. Chętnych nie brakuje, natomiast organizatorzy szukają powodzenia swojego projektu w popularności The Oatmeal oraz sympatycznej otoczce.

REKLAMA

Zdaniem twórców „Exploding Kittens” jest grą karcianą idealną do zabawy z dziećmi, jak również podczas suto zakrapianej imprezy. Widząc projekty kart i wylewające się z nich poczucie humoru nie sposób w to nie uwierzyć. Jak pisałem wcześniej, sam z chęcią wszedłbym w posiadanie takiego zestawu i jestem na najlepszej drodze, aby na następną parapetówkę wyciągnąć zza pazuchy własne eksplodujące kociaki. Stawka jest nieco wysoka, ale produkt zaiste jedyny w swoim rodzaju.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA