REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

Nie żyje Matan Meir, producent izraelskiego serialu "Fauda". Miał 38 lat

Nie żyje Matan Meir, producent izraelskiego serialu "Fauda" Netfliksa. 38-latek zginął w czasie walk w Strefie Gazy.

13.11.2023
14:33
Matan Meir Fauda
REKLAMA

Matan Meir nie żyje. Producent cenionego izraelskiego hitu "Fauda" został zabity 11 listopada, tuż po wybuchu w jednym z zaminowanych tuneli w pobliżu meczetu w rejonie miasta Bajn Hanun.

REKLAMA

Nie żyje Matan Mein, producent serialu Netfliksa - "Fauda"

Matan Mein powołany został jako rezerwista do Sił Obronnych Izraela. Armia walczy z Hamasem w Strefie Gazy. Producent serialu "Fauda" zginął wraz z trzema innymi żołnierzami.

Więcej o serialach Netfliksa przeczytasz w Spider's Web:

Ekipa "Faudy" zamieściła w mediach społecznościowych wpis upamiętniający członka ekipy oraz przyjaciela.

Jesteśmy zdruzgotani informacją, że jeden z członków naszej serialowej rodziny, Matan Meir, poległ w boju w Gazie. Matan był kluczowym członkiem ekipy. Zespół oraz obsada są załamani tą tragiczną stratą. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom Matana. Niech jego dusza spoczywa w pokoju

- czytamy na Twitterze/X.
REKLAMA

O czym jest serial "Fauda" Netfliksa?

"Fauda" to serial studia Yes, dostępny na Netfliksie. To historia o losach izraelskiego oddziału służby bezpieczeństwa Szin Bet. "Fauda" przedstawia m.in. losy izraelskiego agenta, Dorona, usiłujący schwytać palestyńskiego bojownika. Produkcja zebrała bardzo dobre recenzje, jednak była też krytykowana za to, w jaki sposób pokazano konflikt Izraela z Palestyną.

Zdjęcia do "Faudy" kręcono w bazie Tze'elim na pustyni Negew. "Fauda" zadebiutowała na ekranach w 2015 roku. Do tej pory powstało cztery sezony, liczące łącznie 48 odcinków. Piąty sezon izraelskiego serialu zaplanowany jest na początek 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA