REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Festiwale w wakacje 2024: TOP 10 muzycznych wydarzeń w Polsce

Okres wakacyjny właśnie wystartował, a wraz z nim pełną parą ruszyły festiwale muzyczne, których w Polsce nie brakuje. Rap, reagge, pop czy rock - niezależnie od tego, w jakiej muzyce gustujecie, z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Wybraliśmy TOP 10 muzycznych wydarzeń.

07.07.2024
16:44
festiwale muzyczne 2024 polska
REKLAMA

Niektórzy z pewnością już od początku roku czekają na ogłoszenie wykonawców na swoich ulubionych festiwalach i z ekscytacją planują swoją podróż do miejsca docelowego. Wiele osób ma już pewnie wybrane swoje szalone outifity i tylko czeka na to, by je ubrać i wyglądać bajecznie na festiwalowym polu. Jeśli nie macie jeszcze skrupulatnie zaplanowanego terminarza, podpowiadamy, gdzie w tym roku warto spędzić muzyczny weekend.

REKLAMA

Festiwale 2024: TOP 10 muzycznych wydarzeń w Polsce

Za nami Orange Warsaw Festival, a także Open'er Festival. A co przed nami? Całe mnóstwo wydarzeń, które w te wakacje koniecznie trzeba odhaczyć. Polskie i zagraniczne gwiazdy, różne gatunki muzyczne i cała masa wrażeń to coś, co te festiwale z pewnością zapewnią swoim uczestnikom. Wybraliśmy TOP 10 najciekawszych.

Męskie Granie (12 lipca-24 sierpnia)

Już 12 lipca Orkiestra Męskiego Grania 2024, czyli Daria Zawiałow, Mrozu i bracia Kacperczyk wyruszą w trasę po Polsce pod szyldem uwielbianego przez fanów wydarzenia. Męskie Granie pojawi się w takich miastach jak Szczecin, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków i Warszawa. Jedno jest pewne - tak, jak podczas poprzednich edycji, uczestnicy z pewnością długo nie zapomną wyjątkowych koncertów.

Bilety na "Męskie Granie" są dostępne na stronie eBilet.

Sun Festival (26-28 lipca)

Kolejny rapowy festiwal tym razem jeszcze mocniej rozpali Kołobrzeg. Już pod koniec lipca do nadmorskiej miejscowości zawita jedno z najgorętszych muzycznych wydarzeń, czyli Sun Festival, gdzie pojawią się najwięksi artyści polskiej sceny rapowej, m.in. Taco Hemingway, Otsochodzi, PRO8L3M, Guzior, Słoń oraz Kukon.

Bilety na "Sun Festival" są dostępne na stronie eBilet.

Audioriver Festival (12-14 lipca)

17. edycja festiwalu Audioriver, jednego z największych wydarzeń w Polsce, rozbuja wszystkich, którzy w tym roku przyjadą na wydarzenie do Łodzi. Czy warto? Z pewnością. Organizatorzy, jak co roku, zadbali o różnorodność pod względem muzyki i artystów - na festiwalu pojawią się bowiem przedstawiciele i przedstawicielki muzyki elektronicznej i alternatywnej, a wśród nich m.in. Aftersunday, Fever Ray, Melania. czy Skrimor.

Bilety na "Audioriver Festival" są dostępne na stronie eBilet.

TOP of the TOP Sopot Festival (19-22 sierpnia)

Do Opery Leśnej wraca również TOP of the TOP Sopot Festival. Coroczna impreza obfitować będzie w występy topowych polskich artystów, którzy będą rozgrzewać widzów od 19 do 22 sierpnia. Na scenie pojawią się m.in. Kayah, Wilki, Enej, Blue Cafe, Kasia Kowalska czy Sarsa. Nie zabraknie także bogatych choreografii, zakulisowych relacji w mediach społecznościowych, gwiazd telewizji TVN oraz wielu niespodzianek.

Bilety na "TOP of the TOP Sopot Festival" są dostępne na stronie eBilet.

Festiwal Góry Literatury (4-14 lipca)

Festiwal Góry Literatury, który odbywać się będzie w dniach 4-14 lipca w kilku miejscach w Polsce - w Ścinawce Górnej, Nowej Rudzie, Kłodzku i Wałbrzychu. To coś dla fanów zarówno literatury, jak i muzyki. Organizatorzy przewidzieli interesujące spotkania z takimi pisarzami jak Joanna Kuciel-Frydryszak, Ewa Bińczyk, Grzegorz Kasdepke czy Olga Tokarczuk. Fani muzyki będą mogli natomiast bujać się w takt piosenek takich wykonawców jak Fisz Emade, L.U.C. i Rebel Babel czy Lech Janerka.

Bilety na "Festiwal Góry Literatury" są dostępne na stronie eBilet.

OFF Festival Katowice (2-4 sierpnia)

Początek sierpnia fani nieszablonowych i charyzmatycznych artystów zbiorą się w Dolinie Trzech Stawów, by delektować się wyjątkową muzyką. Mowa oczywiście o OFF Festivalu w Katowicach, podczas którego na scenie wystąpią tacy wykonawcy jak Grace Jones, Future Islands, The Blaze, Yung Adisz, Ziomcy, Baxter Dury, Dłonie, Mateusz Tomczak, Hoshii czy English Teacher.

Bilety na "OFF Festival Katowice" są dostępne na stronie eBilet.

Ostróda Reagge Festival (25-28 lipca)

To już 23. edycja Ostróda Reggae Festival, która po raz drugi odbędzie się w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym nad brzegiem jeziora Drwęckiego. Między 25 a 28 lipca w Ostródzie wybrzmią dźwięki muzyki reagge, a to za sprawą tegorocznych artystów i artystek. Uczestnicy festiwalu zobaczą na scenie m.in. zespół Dubioza Kolektiv, Rootz Underground, Gentleman's Dub Club czy Cimarons. Organizatorzy festiwalu przewidzieli także różnego rodzaju warsztaty i inne atrakcje.

Bilety na "Ostróda Reagge Festival" są dostępne na stronie eBilet.

Salt Wave by Porsche (2-3 sierpnia)

Salt Wave by Porsche po raz czwarty odbędzie się na lotnisku w Jastarni na początku sierpnia. W tym unikatowym miejscu, otoczonym morzem, lasami i piaszczystymi plażami, pojawią się wyjątkowi artyści, m.in. Taco Hemingway, Lordofon, JIMEK, J. Bernardt, Yellowstraps czy Maro.

Bilety na "Salt Wave Festival" są dostępne na stronie eBilet.

O muzyce czytaj w Spider's Web:

Pol'and'Rock (1-3 sierpnia)

To już 30. edycja festiwalu Pol'and'Rock, czyli dawnego Przystanku Woodstock. W tym roku Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w pierwszych dniach sierpnia na lotnisku Czaplinek-Broczyno i jak zwykle będzie się działo nie tylko muzycznie, ale i kulturalnie. Na scenie pojawią się m.in. Flogging Molly, Motionless in White, Coma czy Less Than Jake, a w namiocie ASP posłuchać będzie można rozmów z m.in. Zygmuntem Miłoszewskim, Marią Pakulnis, Remigiuszem Mrozem i Magdą Mołek.

Wstęp na Pol'and'Rock jest bezpłatny.

REKLAMA

Wisłoujście Festival (23-25 sierpnia)

Wisłoujście Festival to wisienka na torcie i zwieńczenie letnich festiwali. Uczestnicy wydarzenia będą mieli do dyspozycji kilka scen, przy których będą mogli bawić się do takich gatunków jak techno, progressive, house, electronica, rave czy industrial. Na terenie zabytkowej Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku pojawią się tacy artyści jak BRAVO GRL, D-Unity, Halina World, Jacek Sienkiewicz, Kuriozum, MATRIX3 czy Sosia.

Bilety na "Wisłoujście Festival" są dostępny na stronie Biletomat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA