REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Final Fantasy: Crisis Core

Głęboka, przemyślana, urzekająca. Któż nie pamięta siódmej części flagowej serii Square - Final Fantasy? Odsłony tyleż dopracowanej, co przełomowej. Była to pierwsza produkcja Square zrealizowana w trójwymiarze, ale również pierwsza gra japońskiego studio wydana na Playstation i komputery osobiste. Dzięki dopracowanej, pełnej niezwykłych zwrotów akcji fabule i niezwykłemu uniwersum tytuł zapracował na status kultowego, zaś miliony egzemplarzy, nawiązujące doń filmy i cztery gry oraz w niedalekiej przyszłości, zapowiadany tytuł na przenośną konsolkę PSP - udowadniają, że ludzie na całym świecie wciąż interesują się losami Cloude'a i demonicznego Sephirotha.

11.03.2010
15:03
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

Trzeba wam wiedzieć, że przez dłuższy czas jakiekolwiek szczegóły dotyczące opisywanej produkcji zdobyć było tylko odrobinę trudniej niż kwiat paproci. Ujawniony opinii publicznej, niemal dokładnie dwa lata temu, pierwszy trailer nie dosyć, że nie ukazuje żadnych scen wprost z gameplaya, to jeszcze, tak odnośnie fabuły, ujawniał jej tyle, co nic. Potwierdzonym został jedynie udział Clouda, Zacka, Sephirotha i uroczej Tify (w kolejnym zaś filmie - między innymi Aeris!). Zwiastun okazał się raczej pokazem technologii wykorzystanej przy okazji tworzenia filmu Before Crisis. Niemniej Square ogłosiło światu, że prace nad grą trwają.

REKLAMA

Crisis Core to kolejny rozdział Compilation of Final Fantasy VII stanowiącej podsumowanie wszystkich produkcji nawiązujących do siódmej odsłony serii. Każda kolejna powieść, film i gra rozszerzają historię opowiedzianą dziesięć lat temu o kolejne wątki, ukazują skomplikowane relacje między postaciami i dalsze losy bohaterów, po zakończeniu akcji części siódmej. CC stanowić ma swoisty prequel oryginalnej gry i skupiać się na postaci Zacka - przyjaciela Cloude'a Strife'a, członka jednostki SOLDIER.

Fabuła przeniesie nas na około pięć lat przed wydarzeniami siódmej części sagi, do miasteczka Nibelheim, które dane już nam było odwiedzić i poznać jego tragiczną historię. W opowieść wplączą się postaci, o których istnieniu wcześniej nie mieliśmy pojęcia - tajemniczy czarny charakter Genesis, dowódca SOLDIER Lazard, czy potężny Angeal Hewley, którzy powinni jeszcze bardziej ubarwić niesamowicie epicką i interesującą historię, jaką zaserwują nam, co nie ulega wątpliwości, wypróbowani scenarzyści Square.

REKLAMA

Sama rozgrywka stanowić ma ciekawe połączenie klasycznego jrpg-a z piekielnie dynamiczną grą akcji. W jej efektownym ukazaniu pomoże wyśmienity silnik graficzny. Udostępnione zrzuty robią piorunujące wrażenie. Crisis Core zapowiada się jedną z największych, technicznych rewelacji dla konsolki PSP. Całości dopełnia doskonała reżyseria, którą mogliśmy podziwiać już przy okazji zwiastunów.

Crisis Core zapowiada się pysznie. Ta piękna (w każdym tego słowa znaczeniu) produkcja nawiązująca do jednej z najlepszych gier wszech czasów, okraszona niezwykłą oprawą graficzną zawojuje serca i umysły graczy już jesienią tego roku. Jawi się jako jedna z najbardziej ambitnych produkcji na PSP w ogóle. Poezja!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA