REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Forst" - czy będzie 2. sezon? Otwarte zakończenie serialu nasuwa kilka wniosków

Serial "Forst" zostawił widzów z niemałymi wątpliwościami co do finału ostatniego odcinka. Produkcja po premierze stała się hitem Netfliksa i z pewnością wiele osób chciałoby dowiedzieć się więcej na temat tego, co wydarzyło się później. Otwarte zakończenie może sugerować, że twórcy planują nakręcić 2. sezon. Jeśli tak, na czym mógłby się skupić?

12.02.2024
17:31
forst czy bedzie 2 sezon zakonczenie
REKLAMA

"Forst", czyli adaptacja powieści Remigiusza Mroza, zadebiutowała w serwisie Netflix na początku stycznia. Serial przenosi nas do okolic Zakopanego w ośnieżone Tatry, które stają się areną serii brutalnych morderstw. Śledztwo prowadzi Wiktor Forst (Borys Szyc) - ekscentryczny komisarz, który działa według własnych przekonań, czym nie zyskuje w oczach współpracowników oraz swojego przełożonego, podinspektora Edmunda Osicy (Andrzej Bienias). Kiedy Forst nieoczekiwanie zostaje odsunięty od sprawy, ignoruje wszelkie procedury i mimo wszystko postanawia rozwikłać mroczną zagadkę. Komisarz nie działa jednak sam - w duecie z dziennikarką Olgą Szrebską (Zuzanna Saporznikow), odkrywa spisek, który sięga korzeniami II wojny światowej.

O serialu "Forst" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA

W finałowym odcinku poznaliśmy tożsamość Bestii z Giewontu, którą okazał się być Iwo Eliasz, znany jako Gjord Hansen. Mąż prokuratorki Dominiki Wadryś-Hansen, który miał z Wiktorem Forstem do czynienia już jako dziecko, zwabia komisarza do sierocińca, gdzie wychowywali się razem pod czujnym okiem Haliny Sznajderman. Podczas szamotaniny oboje wypadają przez okno, a komisarz ucieka z miejsca wypadku i biegnie do domu. Na miejscu znajduje zakrwawioną monetę, symbol Bestii z Giewontu, a także zamordowaną Ninę. W ostatniej scenie widzimy Olgę, która prowadzi samochód z nieprzytomnym Eliaszem na tylnych siedzeniach, a także wozy policyjne, które podjechały pod dom, gdzie chwilę wcześniej dotarł Forst. Otwarte zakończenie nasuwa wniosek, że być może twórcy planują prace nad 2. sezonem.

Forst - czy będzie 2. sezon?

Choć nie pojawiła się oficjalna informacja, że 2. sezon pojawi się na Netfliksie, to wiele wskazuje na to, że "Forst" może dostać kontynuację. Głównie w związku z tym, że na ten moment dopiero pierwsze dwa tomy - "Ekspozycja" i "Przewieszenie" - zostały zaadaptowane pod serial. Biorąc pod uwagę wysoką oglądalność, twórcy być może wezmą na tapet "Trawers" i "Deniwelację", czyli dwie kolejne książki z cyklu o komisarzu Forście.

REKLAMA
Netflix: zwiastun serialu "Forst"

Nadzieję na kontynuację daje także otwarte zakończenie serialu. Analizując finał produkcji, doszliśmy do wniosku, że nasuwa ono dwie perspektywy: albo Olga współpracowała z Bestią z Giewontu, albo chciała rozprawić się z nią na własną rękę. I choć 2. sezon miałby ponownie opierać się o powieści, trudno powiedzieć, w jaki sposób twórcy chcieliby do niego podejść, ponieważ ich wizja znacząco odbiegła od tego, co działo się w książkach Remigiusza Mroza.

Głównym motywem kontynuacji z pewnością byłoby śledztwo w sprawie Forsta, ponieważ po 1. sezonie to na niego spadły podejrzenia w sprawie morderstw, za które odpowiedzialny był Gjord Hansen. Skupiono by się również na poczynaniach Olgi, której motywacje co do wywiezienia Iwo Eliasza wciąż pozostają niejasne - być może dziennikarka również ma wspólną przeszłość z seryjnym mordercą? Twórcy prawdopodobnie przedstawią bardziej szczegółowo relacje Dominiki Wadryś-Hansen z jej mężem - do tej pory postanowiła bronić Bestii z Giewontu i wrobić Forsta w serię morderstw. Jak będzie wyglądać ich relacja dalej? Czy władze dowiedzą się, że to jej mąż jest poszukiwanym mordercą? Na te i inne odpowiedzi będziemy musieli jednak poczekać do momentu, aż informacja o 2. sezonie "Forsta" zostanie oficjalnie potwierdzona.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA