REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Forst" hitem Netfliksa na świecie. Wpadł do TOP 10 produkcji w kilkudziesięciu krajach

Zgodnie z przewidywaniami "Forst" stał się jedną z najpopularniejszych produkcji na platformie Netflix. I choć opinie na temat serialu są podzielone, to serialowi nie można odmówić tego, że stał się hitem nie tylko w Polsce, ale również wśród zagranicznych widzów.

17.01.2024
15:26
Forst hitem Netfliksa na świecie. Wpadł do TOP 10 produkcji w kilkudziesięciu krajach
REKLAMA

Adaptacja powieści Remigiusza Mroza zadebiutowała na platformie Netflix w zeszłym tygodniu i niemal natychmiast stała się najpopularniejszą produkcją w serwisie. Obecnie zajmuje ona 1. miejsce w TOP 10 najchętniej oglądanych tam seriali; "Forst" prześcignął adaptację powieści Harlana Cobena - "Już mnie nie oszukasz", hitowy "Yellowstone" od SkyShowtime oraz uwielbianą przez widzów produkcję "1670". Okazuje się jednak, że nie tylko Polacy tak chętnie oglądają tytuł o komisarzu Forście z Borysem Szycem w roli głównej - serial bije rekordy popularności również za granicą.

REKLAMA

"Forst" hitem Netfliksa w Polsce i za granicą. Zajmuje pierwsze miejsca w TOP 10 produkcji

Tytuł, oparty na motywach powieści Remigiusza Mroza, najpoczytniejszego autora książek kryminalnych w Polsce, wzbudził w widzach sporo emocji. Mimo wielu nieprzychylnych opinii, wygląda na to, że ciekawość wzięła górę - serial z komisarzem Forstem zajmuje w Polsce 1. miejsce w TOP 10 produkcji.

O produkcjach kryminalnych Netfliksa przeczytasz więcej na Spider's Web:

Okazuje się jednak, że choć Polacy bardzo sceptycznie podeszli do polskiej produkcji Netfliksa, zagranicznym widzom przypadł on gustu. Według danych platformy "Forst" znajduje się na 2. miejscu w zestawieniu TOP 10 nieanglojęzycznych produkcji - był oglądany przez 20,5 mln godzin, a wyświetlono go 4,8 mln razy. Na 1. miejscu znajduje się natomiast "Berlin" (57 mln godzin), a tuż za "Forstem" - "Romans z Demonem" (39,2 mln godzin) oraz "Potwór z Gyeongseongu" (29,9 mln godzin). W sumie trafił na listę TOP 10 w aż 54 krajach.

 class="wp-image-2491789"
TOP 10 nieanglojęzycznych produkcji Netfliksa na świecie
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA