REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Najlepsze soundtracki z gier odegrane na żywo. Tak zapowiada się Game Music Festival

Gry jako medium dawno już dojrzały na tyle, by interesowali się nimi wyjątkowo uzdolnieni twórcy. Scenarzyści, graficy i… kompozytorzy. Ci ostatni mają już wielkie grono fanów. Ich polska część może szykować się na bardzo ciekawie zapowiadającą się imprezę: Game Music Festival we Wrocławiu.

08.05.2018
17:28
game music festival wrocław
REKLAMA
REKLAMA

Game Music Festival potrwa dwa dni, składać się na niego będą aż cztery koncerty. Ale to nie koniec: odwiedzający mogą też liczyć na spotkania z kompozytorami i warsztaty. Sama impreza odbędzie się w dniach 26-27 października tego roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Festiwal otworzy koncert The Symphony of Heroes, który wykona 80-osobowa orkiestra Narodowego Forum Muzyki. Składa się on będzie z trzech suit – każda prezentuje porywającą muzykę Paula Romero z jednej z części serii Heroes of Might and Magic. Suita pierwsza to muzyka z II części Heroes of Might&Magic. Na suitę drugą złożą się najpiękniejsze fragmenty ścieżki dźwiękowej z Heroes III. Trzecia, ostatnia suita, zawierać będzie utwory, które można usłyszeć w IV części serii.

Wieczorowa gala ma być z kolei hołdem dla gry przygodowej Grim Fandango, która świętuje w tym roku swoje 20-lecie. W ramach The Jazz of Grim Fandango, bo tak będzie się nazywać gala, w NFM zagoszczą jazzowe klimaty autorstwa Petera McConnella w wykonaniu Big Bandu Bartosza Pernala. Disney Interactive oraz Double Fine Productions oficjalnie weszli we współpracę z organizatorami festiwalu, a galę zaszczyci obecnością kompozytor muzyki z Grim Fandango.

Drugi dzień wrocławskiego Game Music Festival będzie co najmniej równie ciekawy.

Rozpocznie się on od cudownego The Symphony of the Forest z gry Ori and the Blind Forest – moim zdaniem jednego z najlepszych soundtracków od lat - napisanego przez Garetha Cokera. Muzyk osobiście pojawi się na festiwalu.

Czwartym koncertem będzie The Symphony of the Storm, czyli dzieło składające się z trzech suit. Pierwsza poświęcona będzie w całości serii Diablo, druga melodiom z World of Warcraft, a trzecia zawrze utwory znane z obu części StarCrafta. Symfonię wykona pełna orkiestra oraz chór Narodowego Forum Muzyki; łącznie ponad 120 muzyków na scenie. Do Wrocławia przyleci jeden z kompozytorów powyższych motywów muzycznych - Neal Acree.

REKLAMA

Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 69 zł i rosną w zależności od umiejscowienia na sali.

Bilety uprawniające do uczestnictwa w sesjach z kompozytorami można nabyć od 179 zł. Karnety na wszystkie koncerty festiwalu zaczynają się od 499 zł. W sprzedaży będą także ściśle limitowane karnety VIP, zapewniające dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu, a także wstęp na wydarzenia towarzyszące.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA