REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Gary Graham. Gwiazdor "Star Treka" i serii "Przybysze" miał 73 lata

Nie żyje Gary Graham. Gwiazdor "Star Treka" i serii "Przybysze" miał 73 lata. Informację o śmierci aktora potwierdziła jego żona, Becky Graham.

24.01.2024
8:47
nie zyje gary graham aktor star treka i przybysze
REKLAMA

Gary Graham po raz pierwszy pojawił się na ekranie w rolach epizodycznych - zaczynał w 1975 r. kreacją gitarzysty w filmie "Lost on Paradise Island", a później pojawił się w takich produkcjach jak "Dwa światy"
Paula Schradera, "Rycerze hollywoodzkich nocy", "Parszywa dwunastka 3: Zabójcza misja" czy "Wszystkie właściwe posunięcia" Michaela Chapmana, gdzie wystąpił w roli starszego brata bohatera granego przez Toma Cruise'a.

REKLAMA

Aktor zagrał również w serialu "Allien Nation" z 1989 r., gdzie wcielił się w detektywa Matthew Sikesa. W tej samej roli pojawił się później w filmach science fiction z serii "Przybysze" emitowanych w latach 90. Graham wystąpił także w uniwersum "Star Treka - wcielał się w Tanisa, przywódcę społeczności Ocampan, ambasadora Sovala oraz pierwszego oficera Ragnara.

Nie żyje Gary Graham. Aktora pożegnała społeczność "Star Treka" oraz jego rodzina

73-letni aktor zmarł w poniedziałek wskutek zatrzymania akcji serca w waszyngtońskim szpitalu Spokane. Informację potwierdziła jego żona, Becky Graham, z którą gwiazdor był w związku małżeńskim od prawie 25 lat. Grahama pożegnała cała społeczność Star Treka, Susan Lavelle - pierwsza żona aktora, która wystąpiła z nim w jednym z odcinków "Allien Nation", a także jego córka, Haylee Graham:

Gary Graham był gwiazdą dla wielu, ale przede wszystkim był gwiazdą dla mnie. Świat go kochał, ale przede wszystkim to my go kochaliśmy. Dziękuję za to, kim dla mnie byłeś. Byłaś najlepszym przykładem tego, do czego powinien dążyć mężczyzna - dla swojego dziecka, swojej rodziny i całego świata

- napisała Haylee Graham.
Gary Graham nie żyje

O tych, którzy odeszli, przeczytasz więcej na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA