REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

GC: Mafia 2?! Pierwsze screeny!

21.08.2007
21:58
REKLAMA

Pierwsza Mafia była bardzo dobrą grą, nic więc dziwnego, że
pokuszono się o kontynuację cyklu. W końcu możemy zobaczyć na
własne oczy rezultaty tej pracy!

Grafika robi piorunujące wrażenie. Pierwsze, co przychodzi na myśl, to porównanie do innego nadchodzącego molocha czyli GTA IV. Mafia nie musi wpadać w kompleksy z powodu nowego dziecka Rockstara. Ba, mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że wygląda o wiele lepiej! Mimo wszystko zachowajmy lekki dystans. Gra jest dopiero we wczesnym stadium produkcji i to co teraz widzimy na screenach może wyglądać ostatecznie zupełnie inaczej.

Drugą odsłoną symulacji "makaroniarza" znowu zajmie się Illusion Softworks czyli solidne studio mające za sobą takie tytuły jak Hidden & Dangerious czy Vietcong. Oczywiście wszystko pod patronatem koncernu Take Two. Platformami docelowymi będą konsole nowej generacji oraz komputery klasy PC, także grafika to ostatnia rzecz co do której moglibyśmy mieć wątpliwości, jeżeli chodzi o zapowiadaną produkcję.

Tak jak i poprzednim razem trafimy do lat 50. Unikalny klimat, włoskie korzenie, realistyczne oddanie barw tamtejszych czasów...twórcy obiecują do tego również pełne napięcia akcje, które bardziej mają przypominać sceny z filmu, niżeli z poprzedniej Mafii. Skojarzenia ze Strangeholdem są jak najbardziej na miejscu! O samej fabule jak i głównym bohaterze nie wiemy na razie zupełnie nic, ale zmieni się to na dniach, twórcy planują bowiem uchylić rąbka tajemnicy na zbliżającym się Games Convention.

Tam też na własne oczy będzie można zobaczyć pierwszy trailer z Mafii II oraz garść nowych obrazków. O grywalnej wersji nic nie wiadomo, jednak jest to raczej mało prawdopodobne.

REKLAMA

Mafia II to jak na razie jedyny godny konkurent nowego Grand Theft Auto. Konkurent o tyle groźny, że może rozłożyć swojego przeciwnika na deski bez zbędnych problemów. Zapowiada się ciekawy pojedynek. Pożyjemy, zobaczymy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA