REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Rojst" nawiązał do afery z komendantem i granatnikiem. Widzowie zauważyli jeden szczegół

"Rojst Millenium", czyli 3. i finałowy sezon serialu "Rojst", zadebiutował na Netfliksie. Spostrzegawczy widzowie mogli zauważyć, że twórcy postanowili wpleść do jednego z odcinków mały szczegół, który w oczywisty sposób nawiązywał do afery z granatnikiem i generała Jarosława Szymczyka.

01.03.2024
15:49
szymczyk granatnik rojst millenium komendant
REKLAMA

Długo wyczekiwane zwieńczenie serialu kryminalnego w reżyserii Jana Holoubka jest już dostępne w serwisie Netflix. Finałowy sezon "Rojsta" ponownie skupia się na dziennikarzach Witoldzie Wanyczu i Piotrze Zarzyckim oraz policjantach Annie Jass i Adamie Mice, którzy szukają rozwiązania skrzętnie skrywanych tajemnic. Tym razem akcja produkcji rozgrywa się na chwile przed rozpoczęciem nowego millenium, kiedy w lesie na Grontach zostaje odkopany szkielet kobiety wraz z naszyjnikiem, a w Hotelu Centrum w trakcie urodzinowego bankietu dochodzi do zabójstwa. By znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiązać kryminalną zagadkę, bohaterowie cofają się do lat 60.

REKLAMA

"Rojst Millenium" - twórcy nawiązali do głośnej afery z granatnikiem

Oprócz przedstawienia wydarzeń z końca 1999 r., twórcy postanowili nawiązać do współczesnego incydentu, który miał miejsce w 14 grudnia 2022 r. Okazało się wówczas, że generał Jarosław Szymczyk odpalił wewnątrz Komendy Głównej Policji granatnik, wskutek którego doszło do skruszenia się stropu. I właśnie w 4. odcinku w siedzibie komendanta policji, granego przez Artura Dziurmana, pojawił się granatnik. Rekwizyt, który funkcjonariusz otrzymał w prezencie, był przewiązany czerwoną wstążką i można go było w rogu pomieszczenia przy szafie.

Netflix: zwiastun 3. sezonu serialu "Rojst"

Szczegół, który zauważyli spostrzegawczy widzowie, podał dalej na Instagram Stories Michał Marszał, a internauci zaczęli dzielić się tym faktem w mediach społecznościowych.

Granatnik w serialu "Rojst"
REKLAMA

O serialu "Rojst" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA