REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Wyrok wobec Harveya Weinsteina uchylony. "Remedium na te rażące błędy jest nowy proces"

Nowojorski sąd apelacyjny poinformował, że wyrok skazujący w sprawie Harveya Weinsteina został uchylony. W 2020 r. hollywoodzki producent filmowy został skazany na karę 23 lat pozbawienia wolności za nadużycia seksualne, co zapoczątkowało ruch #MeToo w Stanach Zjednoczonych.

25.04.2024
19:07
harvey weinstein uchylenie wyroku
REKLAMA

W 2017 r. w gazetach "The New York Times" i "The New Yorker" ukazały się artykuły, w których Harvey Weinstein został oskarżony przez wiele kobiet o molestowanie seksualne - "The New York Times" podaje, że mogła być ich nawet setka. Na liście znalazły się nazwiska wpływowych aktorek i modelek, a wśród nich m.in. Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Ashley Judd, Mira Sorvino czy Jennifer Siebel, żona gubernatora Kalifornii. Fala oskarżeń wobec Weinsteina doprowadziła do powstania ruchu #MeToo, a w w wyniku głośnego procesu, który odbył się w 2020 r., były producent filmowy został skazany na 23 lata pozbawienia wolności.

REKLAMA

Wyrok wobec Harveya Weinsteina uchylony. Sąd dopatrzył się rażących błędów

Amerykańskie media podają, że Sąd Apelacyjny w Nowym Jorku podjął decyzję w sprawie Harveya Weinsteina (stosunkiem głosów 4 do 3) - stwierdzono, że włączenie do procesu zeznań kobiet pokrzywdzonych przez Weinsteina, choć ich zarzuty nie były właściwie częścią sprawy, było błędem. Sędzia pozwolił także na przesłuchiwanie oskarżonego w sposób, który nie przedstawiał go w korzystnym świetle, co również nie powinno było mieć miejsca. "Remedium na te rażące błędy jest nowy proces" - stwierdził sąd.

Harvey Weinstein

Na ten moment prokuratura stoi przed podjęciem decyzji, czy Weinstein stanie przed sądem ponownie. Obecnie 71-letni były producent odsiaduje wyrok w więzieniu w Rome w stanie Nowy Jork - w 2020 r. został skazany za napaść na tle seksualnym na asystentce Mimi Haleyi oraz gwałt trzeciego stopnia na początkującej aktorce Jessice Mann na 23 lata pozbawienia wolności, natomiast w minionym roku w osobnym procesie Weinstein usłyszał wyrok 16 lat pozbawienia wolności za gwałt na aktorce i byłej modelce, której dane nie zostały podane do wiadomości.

REKLAMA

O Harveyu Weinsteinie przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA