REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To ma być otwarcie nowej serii z Henrym Cavillem. Reżyser zdradza plany na całą trylogię

"Argylle" to nadchodzący thriller szpiegowski od reżysera "Kingsmana". W tytułową rolę wciela się Henry Cavill. Matthew Vaughn zdradza, że na granym przez aktora bohaterze mają skupiać się dopiero późniejsze części serii.

03.01.2024
11:01
argylle henry cavill premiera
REKLAMA

Henry Cavill ma już doświadczenie w thrillerach szpiegowskich. Grał przecież w "Mission: Impossible - Fallout" czy "Kryptonim U.N.C.L.E.". "Argylle" to jego najnowsza próba zmierzenia się z gatunkiem. Wciela się tu w świetnie wyszkolonego szpiega, który jest bohaterem książek introwertycznej pisarki. Jak się jednak okazuje, wymyślane przez nią fabuły pokrywają się z rzeczywistością, przez co zostaje wciągnięta do świata prawdziwych asów wywiadu.

Pierwsza część "Argylle" ma skupiać się na postaci pisarki Elly Conway (w tej roli Bryce Dallas Howard). Reżyser Matthew Vaugn zdradza jednak, że w kolejnych odsłonach trylogii lepiej poznamy bohatera granego przez Henry'ego Cavilla.

Więcej o Henrym Cavillu poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Argylle - będzie nowy hit z Henrym Cavillem?

"Argylle" to adaptacja prozy, która jeszcze nie ujrzała światła dziennego. Po przesunięciach premiery pierwsza odsłona zaplanowanej serii książek ma się pojawić 9 stycznia 2024 r. Nadchodzący film powstał jednak na podstawie czwartej części. Dopiero jego kontynuacja ma opierać się na pierwszej powieści. Jak w wywiadzie dla GamesRadar mówi Matthew Vaughn:

Pierwsza książka jest o tym, jak Argylle został szpiegiem. O tym będzie następny film. A potem "Argylle 2" [książka] jest o - nie chce za wiele zdradzać, ale jest w niej młody Argylle, który staje się Henrym, bo Henry zakochał się w pomyśle zrobienia właściwego filmu o Argylle'u tak samo, jak ja.

REKLAMA
Argylle - Henry Cavill

"Argylle" od początku tworzone jest z intencją zapoczątkowania wielkiej multimedialnej franczyzy. Budżet pierwszej części wynosi 200 mln dol. Zobaczymy w nim całą plejadę gwiazd. W obsadzie prócz Bryce Dallas Howard i Henry'ego Cavilla znaleźli się również Sam Rockwell, Bryan Cranston, Dua Lipa, John Cena czy Samuel L. Jackson. W polskich kinach produkcja zadebiutuje 2 lutego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA