REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Lubisz latać? Aplikacja Hopper przewiduje, kiedy bilety na samolot będą najtańsze

Teraz, kiedy dzieci znowu wróciły do szkoły, a studenci pokornie uczą się do egzaminów poprawkowych, najwyższy czas pomyśleć o sobie. Może jakiś urlop? W jego planowaniu pomoże Hopper. O ile istnieje wiele aplikacji do porównywania cen biletów lotniczych, żaden inny program nie robi tego z wyprzedzeniem.

01.09.2015
19:56
Hopper przewiduje, kiedy bilety na samolot będą najtańsze
REKLAMA
REKLAMA

Hopper nie jest zwyczajną aplikacją służącą do porównywania cen i ofert promocyjnych popularnych linii lotniczych. Od tego znajdziecie w iTunes App Store i Google Play setki innych programów. Zadaniem opisywanej aplikacji jest coś zupełnie innego – przewidywanie trendów, cen i ofert promocyjnych w ten sposób, abyś mógł skorzystać z nich w najdogodniejszym momencie.

Hopper od dłuższego czasu jest obecny na iOS, a teraz święci swój debiut w Google Play.

Aplikacja dopasowana do systemu operacyjnego Android właśnie pojawiła się na platformie Google. Program jest darmowy i każdy może przetestować jego skuteczność, pobierając Hoppera z odnośników znajdujących się pod tekstem. Powstaje tylko nierozwiązana kwestia tego, jak to wszystko właściwie działa.

hopper 2
REKLAMA

Zautomatyzowane algorytmy stojące za aplikacją Hopper dzień w dzień, godzina po godzinie, śledzą tysiące ofert lotów. Analizując ich zmieniające się ceny, system jest w stanie oszacować, kiedy najdogodniej kupić bilet. Jak wie każdy podróżujący samolotem, cena jaką musimy zapłacić, aby wejść na pokład, może zmienić się z dnia na dzień. Hopper pozwala zgadnąć, kiedy oferta nie będzie już tańsza i można kupić bilet, natomiast kiedy warto się wstrzymać i poczekać na cenowe cięcia.

Twórcy Hoppera chwalą się, że pozwala to zachować w kieszeni do 40% wartości biletu. Analiza setek zmieniających się cen została natomiast schowana za sympatyczną maskotką królika, który w prosty i przystępny sposób „doradzi”, kiedy kupić przepustkę na długo oczekiwany urlop i wypoczynek. Program obsługuje oczywiście nasze rodzime porty lotnicze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA