REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

I Have No Mouth – najbardziej przerażająca przygodówka z mojej przeszłości już na Androidzie i iOS

Tego się nie spodziewałem. Wyspecjalizowane w konwertowaniu kultowych tytułów na mobilne formaty studio DotEmu wydało najbardziej przerażającą grę przygodową, w jaką grałem. I Have no Mouth and I Must Scream do dzisiaj siedzi w mojej głowie, za sprawą kontrowersyjnej zawartości.

18.01.2016
11:20
I Have No Mouth – przerażająca przygodówka na Androida
REKLAMA
REKLAMA

I Have No Mouth and I Must Scream jest grą przygodową opartą na krótkiej powieści science-fiction o tym samym tytule, wydanej jeszcze w 1977 roku.

Obraz wykreowany przez Harlana Ellisona to smutna wizja świata, w której ludzkość praktycznie wyginęła. Zimna Wojna przerodziła się w Trzecią Wojnę Światową. Stany Zjednoczone, ZSRR oraz Chiny stanęły do wyniszczającego boju. Atomowy arsenał oraz najnowsze zdobycze technologii przerosły strony konfliktu, które scedowały obowiązek toczenia wojny na super inteligentne komputery Allied Mastercomputers. Te jednak zbuntowały się przeciwko twórcom z krwi i kości, zyskując samoświadomość i doprowadzając do eksterminacji niemal całej populacji planety.

Wizja Harlana jest jednak znacznie bardziej mroczna od wydarzeń, które wszystkim mogą kojarzyć się z Matriksem czy Terminatorem. W jego świecie, ludzkość została wybita co do nogi. Ostatnich pięciu przedstawicieli naszego gatunku jest przetrzymywana przez superkomputer, torturowana na wszystkie możliwe sposoby. AM stale się rozwija, wkraczając na kolejne poziomy sadyzmu, z nieznanych początkowo powodów szczerze nienawidząc przedstawicieli naszego gatunku. Sztuczna inteligencja właśnie wpadła na pomysł nowej zabawy, która może stać się największą torturą dla piątki ocalałych, jak również ich jedyną szansą na ucieczkę.

I Have no Mouth class="wp-image-58557"

Gra obfituje w sceny i tematy, które wywoływałyby ogromne kontrowersje, gdyby ta gra ukazała się dopiero dzisiaj. Scena egzekucji na krzyżu czy wielogodzinny gwałt w windzie – twórcy w nieistniejącym już The Dreamers Guild nie znali słowa „tabu”. Z drugiej strony, trzeba oddać, że produkcja komputerowa jest i tak znacznie bardziej ugrzeczniona od swojego książkowego oryginału. Zagłębiając się w jego lekturę – Bogu dzięki.

REKLAMA

Mobilna wersja I Have No Mouth and I Must Scream kosztuje niemało, ale na pewno doceni ją każdy starszy fan gier przygodowych.

Aplikacja w sklepie Google Play kosztuje około 20 złotych. Niemały wydatek, ale i tak program już pobiera się do pamięci mojego smartfona. Z chęcią sprawdzę, czy tytuł jest dalej tak samo przerażający, jak go zapamiętałem. Jeżeli również jesteście zainteresowani tą niecodzienną produkcją, odnośniki do sklepu Google Play oraz iTunes App Store znajdziecie poniżej:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA