REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Mecze Igi Świątek na żywo w otwartej telewizji? Dobre wieści dla fanów sportu od KRRiT

Iga Świątek jest najpopularniejszą polską tenisistką i doczekała się ogromnej rzeszy fanów. Niewykluczone, że mecze z jej udziałem w turniejach wielkoszlemowych zagoszczą w otwartej telewizji. To propozycje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w celu aktualizacji listy ważnych wydarzeń. KRRiT rozpoczęła konsultacje, w których każdy kibic może zgłosić pomysł rozgrywek, do których chciałby mieć zagwarantowany dostęp bez potrzeby wykupowania kilku różnych pakietów oraz abonamentów telewizyjnych.

27.09.2023
12:59
Iga Świątek Mikolaj Barbanell Shutterstock
REKLAMA

Oglądanie ważnych meczów z udziałem klubów lub polskich sportowców zazwyczaj związane jest z tym, że to kibic musi wykupować abonamenty na wielu platformach. Dlatego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyszła z ciekawą inicjatywą, również dla fanów Igi Świątek, której mecze na żywo są tak chętnie śledzone przez fanów sportu.

REKLAMA

Propozycje KRRiT: Iga Świątek na żywo w otwartej telewizji

KRRiT ma pewną propozycję, która miałaby umożliwić rodzimemu kibicowi szybki oraz łatwy dostęp do najważniejszych wydarzeń sportowych.

O sporcie przeczytasz więcej w Spider's Web:

Jak można przeczytać na stronie Rady, KRRiT rozpoczyna społeczne konsultacje w sprawie aktualizacji listy ważnych wydarzeń. Organ przypomniał, że w art. 20b ust. 2 ustawy o radiofonii i telewizji ważne wydarzenia, które są transmitowane w otwartej telewizji to m.in. letnie oraz zimowe igrzyska olimpijskie, półfinały i finały mistrzostw reprezentacji Polski. A ponadto: mecze eliminacyjne oraz inne z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek czy też mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.

REKLAMA

Idą zmiany? Oto propozycje KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła również własne propozycje zmian do rozporządzenia z dnia 17 listopada 2014 roku. To m.in. zawody siatkarskiej Ligi Narodów w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywane w Polsce oraz mecze w ramach tej imprezy poza granicami kraju z udziałem reprezentacji Polski; mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Konferencji Europy, a także mecze z udziałem zawodniczek i zawodników z Polski w ramach turniejów tenisowych: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon i US Open. Najważniejsze propozycje KRRiT dotyczą oczywiście dodania do listy koszykarskich i tenisowych imprez z udziałem polskich sportowców, ale też meczy klubów z Polski w Lidze Konferencji Europy. Dotychczas nie zawsze było to regułą. Na liście brakuje m.in. spotkań polskich klubów piłki ręcznej oraz siatkówki w Lidze Mistrzów.

Zdjęcie główne: Mikolaj Barbanell/Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA