REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Indiana Jones nie będzie wieczny. Disney zdecydował, kiedy skończy serię

Koniec domysłów. Już wiemy, jaki los czeka serię przygód Indiany Jonesa. Swego czasu krążyło wiele nieoficjalnych doniesień na ten temat. Teraz Disney wydał oświadczenie w tej sprawie. Nie jest to dobra wiadomość dla fanów granego przez Harrisona Forda archeologa.

07.04.2023
11:46
indiana jones 5 disney koniec
REKLAMA

Dołącz do Disney+ i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Nadchodzi "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia". Już w czerwcu na ekranach polskich kin po 15-letniej przerwie po raz piąty zobaczymy Harrisona Forda w ikonicznym kapeluszu. Aktor swoje lata już ma, dlatego od dawna wiadomo było, że to jego łabędzi śpiew w roli zadziornego poszukiwacza przygód. Teraz Disney rozwiewa wszelkie wątpliwości. A raczej obawy i nadzieje fanów na kontynuację serii po zbliżającym się filmie.

W oficjalnym, rozesłanym do mediów oświadczeniu, Disney podkreśla, że "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia będzie ostatnią odsłoną serii. W informacji prasowej czytamy bowiem, że jest to "wielce oczekiwana finałowa część ukochanej franczyzy".

Czytaj także:

REKLAMA

Indiana Jones skończy karierę wraz z piątym filmem

Swoje trzy grosze do dyskusji dorzuca też reżyser James Mangold, który przejął serię po Stevenie Spielbergu. Cieszy się bardzo, że "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" będzie miał swoją światową premierę podczas nadchodzącego festiwalu w Cannes:

W 1995 roku miałem zaszczyt przyjechać do Cannes ze swoim pierwszym filmem i zaprezentować go w ramach Director's Fortnite. 28 lat później powracam z o wiele większym widowiskiem. Razem z moimi legendarnymi współpracownikami jesteśmy podekscytowani, że możemy się z wami podzielić najnowszą i finałową przygodą Indiany Jonesa.

Indiana Jones 5 - premiera - Harrison Ford
REKLAMA

Swego czasu spekulowało się, że seria będzie kontynuowana bez udziału Harrisona Forda. Główną rolę w kolejnych filmach miałaby przejąć Phoebe Waller-Bridge, którą w "Artefakcie przeznaczenia" zobaczymy w roli wnuczki Indiany Jonesa - Heleny Shaw. Oficjalne oświadczenie Disneya i wypowiedź reżysera jasno wskazują, że tak się jednak nie stanie.

Czytaj także: Przestańcie panikować. Indiana Jones i James Bond nigdy nie będą kobietami

Podobnie rzecz ma się w przypadku zapowiadanego kiedyś spin-offu przygód "Indiany Jonesa". Aktualnie nie ma żadnych planów realizacji serialu dla Disney+.

"Polska premiera filmu "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" już 30 czerwca 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA