REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórcy "Wiedźmina" i "Koła czasu" połączyli siły. Nadciąga serial "Inny świat"

"Inny świat" (oryg. "Otherland") to popularny cykl cyberpunkowych powieści Tada Williamsa. Wydawana między 1996 a 2001 rokiem seria doczeka się serialowej adaptacji. Zajmą się nią studia, które mają już na koncie dwa popularne tytuły fantasy.

15.12.2023
14:03
inny świat otherland serial wiedźmin koło czasu
REKLAMA

„Inny świat” Tada Williamsa zabiera czytelników do przyszłości, gdzieś pod koniec XXI wieku - prawdopodobnie między 2082 a 2089 rokiem. Najistotniejszym elementem technologicznego postępu w świecie przedstawionym jest powszechna dostępność wirtualnej rzeczywistości - specjalne instalacje umożliwiają ludziom z różnych środowisk dostęp do tzw. Sieci, czyli immersyjnego świata online. Williams swoją misterną fabułę spłatą w czterech grubych tomach tworząc obraz społeczeństwa przyszłości, w którym sfery wirtualne są w pełni zintegrowane z codziennym życiem. Hiperrealne areny VR są miejscem pracy, edukacji i zabawy, ale i przemocy i przestępczości.

Tytułowy "Inny świat" jest kolejną warstwą Sieci: kolejne poziomy znajdują się coraz głębiej, a wśród nich m.in. krainy fantasy, pola bitwy czy kosmiczne bary.

Tytuły, które składają się na serię, to: "Miasto Złocistego Cienia", "Rzeka z Błękitnego Ognia", "Góra z Czarnego Szkła" oraz "Morze Srebrzystego Światła", a także opowiadanie "Chłopiec, który znalazł szczęście po śmierci". Teraz "Deadline" poinformowało, że nadciąga serialowa adaptacja tego cyklu.

REKLAMA

Czytaj więcej o serialowych nowościach w Spider's Web:

Inny świat - twórcy Wiedźmina i Koła czasu za sterami

Za produkcję serialu będą odpowiadać: polski Platige Image (m.in. "Wiedźmin"), Mount Devil oraz Mike Weber, producent wykonawczy "Koła czasu". Twórcy otrzymają finansowe wsparcie od Creative Europe Media. Poszukiwania scenarzystów oraz showrunnerów trwają od pewnego czasu. Nie wiemy, w jaką datę studia celują z premierą - możemy jednak zakładać, że do tego czasu upłynie jeszcze kilka lat.

REKLAMA

Myślę, że Tad napisał dzieło ostateczne, skupione na kwestii konfliktu między ludzkim doświadczeniem a postępem technologicznym. Przedstawia niedaleką przyszłość, w której wybór pomiędzy życiem w świecie realnym a wirtualnym staje się wyborem między życiem a śmiercią. Przenikliwe wątki i fantastyczne postacie dają "Innemu światu" wszelakie podstawy do adaptacji w postaci serialu science-fiction na najwyższym poziomie

- czytamy w oświadczeniu Webera w "Deadline".
Koło czasu
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA