REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Joker 2” znacznie droższy od swojego poprzednika. Ogromny budżet został ujawniony

Premiera „Jokera 2” z Joaquinem Phoeniksem to jedno z najbardziej wyczekiwanych kinowych wydarzeń tego roku. Aktor swoją rolą ekscentrycznego psychopaty z kryzysem tożsamości spolaryzował widownię. Jedni mówili, że to najlepsza artystyczna kreacja, jaką można było oglądać w kinie w ostatnich latach. Druzy z kolei mieli do tej wersji Jokera wiele zastrzeżeń. Bez względu na wcześniejsze wrażenia „Joker: Folie à deux” doczeka się światowej premiery już 2 października 2024 roku. Co ciekawe, jest droższy od swojego poprzednika. Budżet produkcji jest ogromny.

22.02.2024
15:19
joker 2 droższy od pierwszej części
REKLAMA

Warner Bros. zdradziło, ile pieniędzy wydało na stworzenie „Jokera 2”. Padła rekordowa kwota, a z pewnością większa od tej, która została wykorzystana na produkcję pierwszej odsłony filmu. Mówi się o tym, że sporą część budżetu pochłonęły gaże dla głównych aktorów. Joaquin Phoenix za tytułową rolę otrzymał 20 mln dolarów, a z kolei Lady Gaga, wcielająca się w postać Harley Quinn – 12 mln dolarów. W ostatecznym rozrachunku „Joker: Folie à deux” kosztował Warner Bros. aż 200 mln dolarów. Ponad trzykrotnie więcej niż poprzednia odsłona.

Więcej na temat „Jokera” czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Joker 2 z rekordowym budżetem. Na co wydano tyle pieniędzy?

Kosztują oczywiście nie tylko aktorzy. Sama produkcja ma być poprowadzona z dużym rozmachem. Poza scenami akcji i mocno psychologicznym podejściem do historii Jokera, z którymi zdążyliśmy zapoznać się już przy okazji pierwszego filmu z 2019 roku, czeka nas pewna nowość. A mianowicie elementy musicalowe. Tak, druga część „Jokera” będzie przepełniona muzyką.

REKLAMA
Joker 2 droższy od pierwszej części

Czy to dobrze, czy to źle – trudno powiedzieć. Przekonamy się o tym już niedługo, gdy w końcu będziemy mogli fabularnie prześledzić, delikatnie mówiąc, skomplikowane relacje między Harley Quinn a Jokerem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA