REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

Jest data premiery "Warszawianki". Produkcja zadebiutuje w serwisie SkyShowtime

Znamy datę premiery długo wyczekiwanego serialu "Warszawianka", który już niebawem zadebiutuje w serwisie SkyShowtime. Wraz z premierą produkcji, za której scenariusz odpowiedzialny jest Jakub Żulczyk, w roli głównej pojawi się Borys Szyc. Aktor wcieli się w czterdziestoletniego playboya Franka Czułkowskiego.

17.05.2023
12:24
Jest data premiery "Warszawianki". Produkcja zadebiutuje w serwisie SkyShowtime
REKLAMA

Kiedy w 2020 roku pojawiły się pierwsze wzmianki na temat produkcji "Warszawianki", nazywanej polską wersją "Californication", pojawiły się doniesienia, że serial trafić ma do serwisu HBO. Platforma jednak w zeszłym roku porzuciła pomysł na realizację lokalnych produkcji, ale potencjał w "Warszawianki" nie został zmarnowany. Zauważył go bowiem serwis SkyShowtime, który od niedawna funkcjonuje na polskim rynku. To właśnie tam zadebiutuje nowy polski serial, na który z niecierpliwością czekają przede wszystkim fani twórczości Żulczyka.

REKLAMA

Kiedy premiera serialu "Warszawianka" w serwisie SkyShowtime?

"Warszawianka" w reżyserii Jacka Borcucha na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka to tragikomiczna historia Franka "Czułego" Czułkowskiego, czterdziestoletniego playboya, który jest równocześnie miejską legendą. Czuły to nie tylko imprezowicz, często nieodpowiedzialny, ale także niezwykły uwodziciel, marzyciel, obdarzony talentem pisarskim i przyjaciel każdego. Walcząc z rzeczywistością po stracie wszystkiego, próbuje znaleźć sens we współczesnym świecie, czemu towarzyszą najciekawsze postaci w mieście.

Borys Szyc w roli Franka Czułkowskiego. Fot. materiały prasowe
REKLAMA

W pozostałych rolach wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Maja Pankiewicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Marta Ścisłowicz, Tomasz Włosok, Marcin Januszkiewicz i Milena Goździela.

Premiera serialu "Warszawianka" już 19 czerwca w serwisie SkyShowtime.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA