REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

To zdjęcie pogrążyło związek i karierę Kristen Stewart. Gwiazda "Zmierzchu" nie miała łatwo

Kristen Stewart i Robert Pattinson wiele lat temu tworzyli gorącą i zgraną parę. Poznali się na planie hitowego filmu "Zmierzch" i przez długi czas ich twarze nie schodziły z okładek gazet i kolorowych portali. W 2012 roku świat ujrzał jedno zdjęcie zrobione przez fotoreporterów, na którym Stewart zatapia się w objęciach innego mężczyzny, żonatego wówczas Ruperta Sandersa. Zarówno na Kristen, jak i Sandersa spadły wtedy gromy. Przypomnijmy sobie tę historię.

24.09.2023
14:01
Kristen Stewart Andrea Raffin Shutterstock
REKLAMA

Choć nazwiska Kristen Stewart i Roberta Pattinsona wciąż pozostają "gorące", przed laty, tuż po premierze "Zmierzchu", biły rekordy popularności. Ta dwójka poznała się na planie filmu "Zmierzch", który swoją premierę miał w 2008 roku. Gdy Kristen i Robert zostali parą, byli na ustach wszystkich. Medialna para początkowo ukrywała swój związek. Zaczęli spotykać się w 2009 roku, króciutko po premierze pierwszej części filmu Catherine Hardwicke.

Na temat Kristen Stewart przeczytasz więcej w serwisie Spider's Web:

REKLAMA

Związek Roberta Pattinsona i Kristen Stewart rozsypał się jak domek z kart przez jedno zdjęcie

Przed laty Kristen tak mówiła o związku z Robertem Pattinsonem i ogromnym zainteresowaniu mediów jej życiem prywatnym: - Pozbawiasz się tylu doświadczeń. Nie szliśmy ulicą, trzymając się za ręce, bo mówiliśmy: "Nie chcemy im tego dać". Ale potem faktycznie nie mogliśmy iść za rękę i to było do bani.

Robert i Kristen szybko stali się jedną z najgorętszych par Hollywood. Twierdzono nawet, że to ustawiony związek w celu promocji filmu. Nic z tych rzeczy, gdyż przez dłuższy czas para bardzo dobrze dogadywała się ze sobą. Do czasu. Miłosną sielankę przerwała zdrada aktorki. W 2012 roku paparazzi przyłapali gwiazdę "Zmierzchu" oraz sporo starszego od niej Ruperta Sandersa na czułościach w parku. Stewart zagrała główną rolę w filmie brytyjskiego, żonatego reżysera: "Królewna Śnieżka i Łowca".

Ten romans nikomu nie zrobił dobrze, a tylko zrujnował związki, w których byli sami zainteresowani. Relacja Kristen z reżyserem nie wyszłaby na jaw, gdyby nie zdjęcie fotoreportera, który przyłapał kochanków na uściskach i pocałunkach w parku. Gdy to zdjęcie ujrzało światło dzienne, rozpętała się burza, a fani i media nie zostawiły suchej nitki na Kristen i Rupercie. Również ich związki nie przetrwały tego medialnego armagedonu. Kristen Stewart rozstała się z Robertem Pattinsonem, natomiast Rupert Sanders rozwiódł się ze swoją żoną, modelką Liberty Ross.

Tuż po wycieku zdjęć Rupert Sanders kajał się, tłumacząc w mediach społecznościowych, jak wielkim błędem był romans z aktorką. W oświadczeniu dla magazynu "People" tak mówił o tym, co się wydarzyło.

Stewart i Sanders przepraszali w mediach za ten związek

Kompletnie oszalałem z bólu, który wyrządziłem swojej rodzinie. Moja piękna żona i cudowne dzieci są wszystkim, co mam na tym świecie. Kocham je całym swoim sercem. Modlę się, żebyśmy mogli przejść przez to razem

- podkreślał reżyser.

Jak wiadomo, małżeństwo Sandersa nie przetrwało. W wywiadach kajała się również sama Kristen Stewart, przepraszając publicznie ówczesnego narzeczonego, Roberta Pattinsona.

Jest mi niezmiernie przykro z powodu bólu i kłopotów, jakie wyrządziłam bliskim mi osobom i wszystkim, których w jakiś sposób to dotyczy. Ta chwilowa nieostrożność zagroziła najważniejszej rzeczy w moim życiu i osobie, którą kocham i szanuję najbardziej na świecie - Robowi. Kocham go, kocham go, tak strasznie przepraszam

- mówiła przed laty aktorka.

Po tym, gdy minęło trochę czasu od wybryku z Sanderesem, aktorka próbowała posklejać swój związek z Pattinsonem na nowo, lecz bezskutecznie. Stewart za tamte wydarzenia winą obarcza jednak głównie... media oraz fotoreporterów. Gdy tworzyła parę z Robertem, paparazzi śledzili niemal ich każdy ruch, a tabloidy regularnie publikowały kolejne plotki na ich temat. Zresztą sama Stewart po latach w jednym z wywiadów opowiedziała nieco więcej o romansie z reżyserem, podtrzymując, że to fotoreporterzy zbyt mocno weszli z buciorami w jej życie. Po latach zdradziła, że między nią i reżyserem tak naprawdę do niczego nie doszło.

REKLAMA

W wywiadzie dla dziennikarza Howarda Sterna gwiazda "Zmierzchu" wyjaśniła, że między nią i reżyserem nie było żadnego seksu, a jedynie pocałunki. Smutno zdradziła też, że w tamtym czasie nie tłumaczyła się z tej znajomości, bo i tak nikt by jej nie uwierzył. Cóż, kto by mi uwierzył? To nawet nie ma znaczenia. To wyglądało jakby... No wiesz, całujesz się z kolesiem publicznie, to zdecydowanie wygląda, jakbyście ze sobą sypiali - powiedziała Kristen Stewart w wywiadzie. Aktorka dodała też, że mimo wszystko ich relacja nie była "taka niewinna".

Znajomość z reżyserem położyła się cieniem nie tylko na jej związku z Pattinsonem, ale również na projekty zawodowe aktorki. Przez skandal wokół romansu Kristen straciła rolę w sequelu Królewny Śnieżki z 2016 roku. Po rozstaniu z Pattinsonem Kristen Stewart w rozmowie z mediami wyznała, że jest biseksualna. Umawiała się z piosenkarką SoKo oraz ze znaną producentką filmową, Stellą Maxwell. Aktualnie aktorka jest szczęśliwie zakochana w scenarzystce, Dylan Meyer. Para zaręczyła się ze sobą w 2021 roku. Z kolei Robert Pattinson od 2018 roku związany jest z aktorką i modelką, Suki Waterhouse. Mimo że przed laty romans Kristen i Ruperta Sandersa był skandalem, popsuł związek aktorki i nadszarpnął jej wizerunek, dziś artystka jest szczęśliwa zarówno w życiu prywatnym i spełniona zawodowo, choć dalej ma apetyt na kolejne role.

Zdjęcie główne: Andrea Raffin/Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA