REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Madonna zagrała darmowy koncert w Brazylii. Zebrała absurdalnie liczną publiczność

W sobotę na plaży Copacabana w Rio de Janeiro odbył się koncert Madonny. Na darmowym występie wokalistki, który był zwieńczeniem światowej trasy koncertowej The Celebration Tour, pojawiło się około 1,6 mln osób.

06.05.2024
15:17
madonna rio de janeiro koncert plaza darmowy
REKLAMA

The Celebration Tour to już 12. trasa koncertowa Madonny, która, po perturbacjach w związku z pobytem artystki na oddziale intensywnej terapii, ostatecznie rozpoczęła się 14 października 2023 r. koncertem w Londynie. Madonna pod koniec czerwca minionego roku trafiła bowiem do szpitala po tym, gdy straciła przytomność w swoim mieszkaniu. Piosenkarka doznała wstrząsu septycznego, czyli najpoważniejszego i prowadzącego nawet do śmierci powikłania sepsy.

Po odwiedzeniu Europy wokalistka wyruszyła do Ameryki Północnej, a jej ostatni występ odbył się 26 kwietnia 2024 r. w Meksyku. To jednak nie tam zakończyła się trasa koncertowa Madonny - piosenkarka postanowiła zaskoczyć swoich fanów wyjątkowym występem, który okazał się być spektakularnym zwieńczeniem 40-lecia jej działalności muzycznej.

REKLAMA

Na koncercie Madonny w Rio de Janeiro pojawiło się 1,6 mln fanów

Na plaży Copacabana w Rio de Janeiro w dniu koncertu Madonny zgromadziło się około 1,6 mln fanów, którzy ustawiali się w kolejkach na wiele godzin przed występem gwiazdy. Jak podają zagraniczne media, w tym The Guardian, lokalne lotnisko zdecydowało się zorganizować 170 dodatkowych lotów, a władze miejsce oszacowały, że w koncercie wzięło udział około 1,6 mln osób. Niektórzy bawili się do hitowych kawałków Madonny z plaży, na której ustawiono gigantyczne ekrany i 18 wież z głośnikami. Wielu fanów starało się także dojrzeć artystkę z hotelowych balkonów czy nawet zakotwiczonych w pobliżu żaglówek.

Oto jesteśmy w najpiękniejszym miejscu na świecie. To miejsce jest magiczne

- mówiła Madonna.

Sobotni występ w Rio de Janeiro został uznany za jeden z największych w 40-letniej karierze 65-letniej piosenkarki. Media podają, że na miejscu porządku pilnowało ponad 3 tys. funkcjonariuszy policji, a na tydzień przed koncertem w całym mieście rozwieszane były plakaty i sprzedawane koktajle "Like a Virgin" oraz pamiątkowe koszulki. Poinformowano także, że hotele w Copacabanie miały niemal stuprocentowe obłożenie. Władze miejskie oszacowały, że finałowy koncert na trasie The Celebration Tour wniesie do lokalnej gospodarki aż 46 mln funtów.

Zdjęcie główne: kadr z filmu na YouTube.

REKLAMA

O Madonnie przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA