REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Kim jest Malwina Wędzikowska? Oto prowadząca program TVN "The Traitors. Zdrajcy"

Pieczę nad uczestnikami najnowszego programu "The Traitors. Zdrajcy" sprawuje Malwina Wędzikowska. I choć nie są to jej pierwsze wystąpienia na małym ekranie, prowadząca stawiała swoje pierwsze kroki w mediach nie jako gospodyni, a scenografka i kostiumografka. Kim jest Malwina Wędzikowska?

06.03.2024
16:19
malwina wedzikowska kim jest sylwetka the traitors
REKLAMA

Szałowe kostiumy, niezapomniane stylizacje i wyjątkowe scenografie - to pola, w których Malwina Wędzikowska nie ma sobie równych. I choć stylistka zwykle kryła się kamerą, a widzowie takich programów jak "The Voice of Poland", "Top Model" czy "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" mogli oglądać jedynie efekty jej pracy, tym razem dała się poznać w całej okazałości za sprawą nowego formatu telewizji TVN - "The Traitors. Zdrajcy".

REKLAMA

Malwina Wędzikowska: kto to?

Malwina Wędzikowska, choć przede wszystkim stylistka, scenografka i kostiumografka, to od jakiegoś czasu również prezenterka telewizyjna, która urodziła się w 1981 r. w Łodzi. W swoim rodzinnym mieście zdobył wyższe wykształcenie - jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Jeszcze przed ukończeniem studiów w 2005 r. rozpoczęła pracę jako kostiumografka - w latach 2003-2005 współpracowała przy takich produkcjach jak "Koma", "Cykl", "Maski" czy "Historie fryzjerskie".
Wędzikowską można było również zobaczyć w roli aktorki - w 2009 r. pojawiła się w filmie "Zamiana" w reżyserii Konrada Aksinowicza, do którego przygotowywała również kostiumy, a w 2023 r. wcieliła się w stylistkę w produkcji "Gorzko, gorzko" Tomasza Koneckiego. W 2017 r. pojawiła się w teledysku do piosenki Andrzeja Piasecznego "Wszystko dobrze". Prócz osiągnięć w dziedzinie aktorstwa i kostiumografii Malwina Wędzikowska zasiadała w jury konkursu modowego Off Fashion w Kielcach, a obecnie jest także stylistką Maryli Rodowicz.

Kostiumografka prędko zaczęła pracować także w telewizji - jest odpowiedzialna za stylizacje w takich programach rozrywkowych jak "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", "Top Model", "The Voice of Poland" czy "Kocham cię, Polsko!". Prócz pracy za kulisami popularnych formatów Wędzikowska pojawiła się również w roli ekspertki i prowadzącej w programach TTV - w "Drugiej twarzy" (2017) pomagała przeprowadzać metamorfozy osobom z kontrowersyjnym wyglądem, a w "Ostatniej szansie" (2018) wymyślała mężczyznom zupełnie nowy wizerunek. Teraz natomiast można oglądać ją jako gospodynię programu TVN "The Traitors. Zdrajcy".

"The Traitors. Zdrajcy" - o czym jest nowy program TVN?

"The Traitors. Zdrajcy" to nowy program w na antenie TVN, który zdążył już zaintrygować telewidzów. Format inspirowany jest grą "Mafia" i skupia się na rywalizacji lojalnych oraz zdrajców, którzy walczą o nawet 500 tys. zł, wykonując przygotowane zadania. Tytułowi zdrajcy muszą dodatkowo eliminować lojalnych - każdej nocy spotykają się na naradzie w zamku w Mielmont, gdzie decydują, kto odpadnie z programu. Jeśli wszyscy lojalni zostaną przez nich usunięci, wygrywają nagrodę pieniężną, którą dzielą między sobą.

REKLAMA

O programach TVN przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA