REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Marcin Dorociński z dużą rolą obok Ryana Reynoldsa, Kennetha Branagha i innych gwiazd w filmie akcji Apple’a

Marcin Dorociński się nie zatrzymuje - przeciwnie, nabiera wiatru w żagle i kontynuuje podbój Hollywood. Jak donoszą zachodnie media, aktor zagra kluczową rolę w filmie „Mayday” od Apple’a. W obsadzie są też m.in. Ryan Reynolds i Kenneth Branagh.

26.04.2024
8:18
marcin dorociński film mayday ryan reynolds kenneth branagh apple
REKLAMA

Apple i Skydance pracują właśnie nad przygodowym filmem akcji pt. „Mayday”, gdzie w rolach pierwszoplanowych bohaterów występują Ryan Reynolds (obraz „Deadpool i Wolverine” z jego udziałem wkrótce trafi do kin) oraz Kenneth Branagh, którego widzieliśmy niedawno w „Oppenheimerze”. „Deadline” donosi, że do udziału w tej owianej jeszcze tajemnicą produkcji zaangażowano cztery kolejne osoby: zdobywczynię Oscara Marię Bakalovą, Clarka Johnsona („The Wire”), Lovell Adams-Gray i Marcina Dorocińskiego.

REKLAMA

Mayday: Dorociński w filmie Apple’a u boku Reynoldsa

To nie jest, rzecz jasna, pierwsza rola polskiego aktora w zagranicznej produkcji, jednak dotychczas jego występy w tych większych tytułach (m.in. „Wikingowie: Valhalla”, „Gambit królowej”, „Mission Impossible: Dead Reckoning”) były raczej krótkie. Tym razem jego bohater ma zawłaszczyć znacznie więcej czasu ekranowego.

Główne zdjęcia rozpoczęły się w Montréalu 4 marca. Marcin Dorociński wyruszył tam pod koniec lutego (relacjonował zresztą tę podróż w swoich social mediach). Serwis naEKRANIE.pl dodaje, że polski aktor pozostanie na planie aż do czerwca. Jako że za film odpowiada konkretnie Apple Original Films, tytuł najpewniej trafi do kin.

Czytaj więcej o produkcjach Apple'a w Spider's Web:

Reżyserami obrazu są Jonathan Goldstein i John Francis Daley (twórcy świetnego „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor”). Scenariusz powstał jeszcze przed strajkiem scenarzystów i jest oparty na oryginalnym pomyśle wspomnianych filmowców. Projekt był rozwijany jeszcze przed zaangażowaniem Apple’a - wszystko przyśpieszyło, gdy zainteresował się nim Reynolds. Szczegóły fabuły są trzymane w ścisłej tajemnicy.

REKLAMA

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA