REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Najgłupszy serial Apple TV+ dostanie 2. sezon. Będą też nowe spin-offy uniwersum Godzilli

Ten serial podbił serca krytyków i użytkowników Apple TV+. Trudno co prawda zrozumieć dlaczego, ale patrząc na jego sukces, obawy, że "Monarch: Dziedzictwo potworów" dostanie 2. sezon były całkiem uzasadnione. Kontynuacja produkcji z uniwersum Godzilli oficjalnie już dostała zielone światło. Co więcej, platforma chce zrobić więcej tytułów osadzonych w MonsterVerse.

12.04.2024
12:38
godzilla monarch apple tv 2 sezon
REKLAMA

Podczas gdy Adam Wingard w "Godzilli vs. Kongu" i niedawnym "Nowym imperium" pokazał, w czym tkwi siła MonsterVerse, "Monarch: Dziedzictwo potworów" robi krok wstecz. Skupia się na tym, w czym tytuły należące do uniwersum nigdy mocne nie były - elemencie ludzkim. To opowieść o bohaterach obnażających przed nami tajemnice tytułowej organizacji. Historia zostaje podane w formie serialu spod znaku monster of the week. Jakimś jednak cudem okazała się sukcesem.

Na Rotten Tomatoes serial Apple TV+ cieszy się 89 proc. pozytywnych recenzji. Krytycy zachwalają ojcowsko-synowski duet Kurta i Wyatta Russellów. Twierdzą też, że "Monarch: Dziedzictwo potworów" sprowadza MonsterVerse do ludzkich rozmiarów. Użytkownicy platformy od samego początku produkcji zdają się potwierdzać tę opinię. 2. sezon wydawał się nieunikniony, a teraz oficjalnie otrzymał zielone światło.

REKLAMA

Godzilla - serial Apple TV+ dostanie 2. sezon

Apple TV+ podpisało nową umowę z Legendary Pictures - właścicielem praw do MonsterVerse. Kontrakt obejmuje oczywiście 2. sezon "Monarch: Dziedzictwo potworów", ale też inne serialowe spin-offy uniwersum. Oznacza to, że platforma będzie dorzucać swoje cegiełki do franczyzy przez wiele następnych lat. Jak podaje Deadline, Morgan Wandell, szef międzynarodowego rozwoju serwisu, jest z tego powodu bardzo podekscytowany:

"Monarch: Dziedzictwo potworów" zostawiło niezatarty ślad w sercach, umysłach i wyobraźni widzów na całym świecie. Stało się to za sprawą geniuszu Chrisa, Matta, Kurta, Wyatta i reszty niesamowicie utalentowanej obsady i ekipy kreatywnej. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani faktem, że możemy dać widzom szansę na doświadczenie nawet większej ilości emocji w 2. sezonie oraz zabrać ich w epickie, nowe podróże po franczyzie, rozszerzając MonsterVerse.

Monarch: Dziedzictwo potworów - Apple TV+

Na ten moment nie wiadomo, kiedy należałoby się spodziewać 2. sezonu "Monarch: Dziedzictwa potworów". Za wcześnie jest również, aby spekulować, o czym miałyby opowiedzieć nadchodzące spin-offy MonsterVerse. "Godzilla i Kong: Nowe imperium" udowodniło jednak, że w tym uniwersum kryje się mnóstwo ciekawych historii. Trzeba tylko odpowiednio do nich podejść.

"Godzilla i Kong: Nowe imperium" trafiło na ekrany kin pod koniec marca. Obecnie jest trzecim najlepiej zarabiającym filmem tego roku. W światowym box offisie zebrało ponad 367,5 mln dol., co plasuje produkcję tuż za "Diuną 2" (667,5 mln) i "Kung Fu Pandą 4" (419,6 mln).

Więcej o MonsterVerse poczytasz na Spider's Web:

Jeśli "Godzilla i Kong: Nowe imperium" utrzyma dobrą passę w box offisie, możemy spodziewać się, że MonsterVerse będzie rozwijane nie tylko w kolejnych serialach Apple TV+, ale również w kinach.

"Monarch: Dziedzictwo potworów" obejrzycie na Apple TV+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA