REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Marcin Dorociński: zagraniczne produkcje. TOP filmów i seriali, w których zagrał polski aktor

Marcin Dorociński bije ostatnio rekordy popularności za sprawą udziału w zagranicznych produkcjach, które znane są na całym świecie. Wywołuje to z pewnością radość nie tylko w nim, ale również w jego fanach, którzy z dumą patrzą na kolejne osiągnięcia aktora. Oto TOP zagranicznych produkcji, w których wystąpił Dorociński.

10.06.2024
17:34
dorocinski zagraniczne produkcje top
REKLAMA

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych Marcina Dorocińskiego pojawiły się wyjątkowe wpisy, które wzbudziły ogromne emocje. Polski aktor podzielił się bowiem z internautami nagraniem i zdjęciami z gwiazdami nadchodzącego filmu "Mayday" - na fotografiach pozował wraz z Ryanem Reynoldsem oraz Kennethem Branaghem. "To był największy zaszczyt mojej kariery. Wielkie wzruszenie, jeszcze większe emocje. Grać z takim partnerem to choć przez chwilę dotknąć tego wymarzonego Olimpu" - pisał Dorociński.

REKLAMA

Marcin Dorociński: zagraniczne produkcje, w których zagrał aktor - TOP

Zdjęcia do filmu "Mayday" zakończyły się na początku czerwca. Zanim produkcja zadebiutuje na dużych ekranach, gdzie Marcin Dorociński pojawi się wraz z Ryanem Reynoldsem, Kennethem Branaghem i Marią Bakalovą, warto rzucić okiem na inne zagraniczne produkcje, w których wystąpił polski aktor. Oto one.

Spis treści:

Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One (2023)

"Mission: Impossible" to jedna z najbardziej kultowych serii filmowych wszech czasów, w której można zobaczyć również Marcina Dorocińskiego. W najnowszej odsłonie cyklu Dorociński wcielił się w kapitana atomowej łodzi podwodnej "Sewastopol". Ethana Hunta, głównego bohatera produkcji, ponownie odegrał Tom Cruise. Agent amerykańskich służb specjalnych z jednostki IMF rozpoczyna swoją najniebezpieczniejszą misję - on i jego zespół będą musieli odnaleźć przerażającą broń i ocalić losy świata, zanim niebezpieczny przedmiot wpadnie w niepowołane ręce. W obsadzie znaleźli się także Rebecca Ferguson, Vanessa Kirby i Simon Pegg.

Film "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One" obejrzysz w serwisie SkyShowtime.

Wikingowie: Walhalla (2022-2024)

Marcina Dorocińskiego można było również zobaczyć w spin-offie popularnego serialu Netfliksa "Wikingowie" - "Wikingowie: Walhalla". Fabuła produkcji rozgrywa się na początku XI w., czyli wiek po wydarzeniach z oryginalnej serii, i skupia się na historii najsłynniejszych wikingów - Leifa Eriksona, Freydis, Haralda Srogiego i Wilhelma Zdobywcy. Polskiego aktora można zobaczyć natomiast w 2. sezonie produkcji w roli króla Jarosława Mądrego, krewnego księcia Haralda, w aż trzech odcinkach.

Serial "Wikingowie: Walhalla" obejrzysz w serwisie Netflix.

Gambit królowej (2020)

"Gambit królowej" to jedna z najpopularniejszych produkcji Netfliksa, w której Marcin Dorociński zagrał u boku Anyi Taylor-Joy. Aktor wcielił się w rosyjskiego arcymistrza szachowego, Wasilija Borgowa, który był jednocześnie nemezis głównej bohaterki serialu. Udział Polaka wzbudził w widzach ogromne emocje - był to bowiem pierwszy projekt Netfliksa, w który został zaangażowany Marcin Dorociński. Tytuł skupia się na Beth Harmon, która pod lat 50. trafia do sierocińca, gdzie odkrywa w sobie talent do gry w szachy, uzależniając się jednocześnie od leków na uspokojenie. Uzdolniona bohaterka, dręczona przez własne demony i obsesje, postanawia podbić zdominowany przez mężczyzn świat szachów.

Serial "Gambit królowej" obejrzysz w serwisie Netflix.

Zwiastun serialu "Gambit królowej"

Małżeńskie porachunki (2017)

W duńskiej komedii kryminalnej "Małżeńskie porachunki" w reżyserii Olego Bornedala Marcin Dorociński zagrał Igora Ladpolnego, rosyjskiego płatnego zabójcę. Mężczyzna zostaje zatrudniony przez Iba (Nicolas Bro) i Edwarda (Urlicha Thomsena), którzy chcą uwolnić się z nieudanych małżeństw i uciec z zarobionymi na czarno pieniędzmi.

Film "Małżeńskie porachunki" obejrzysz w ramach wypożyczenia w serwisie Polsat Box Go.

Operacja Anthropoid (2016)

W opartej na prawdziwych wydarzeniach "Operacji Anthropoid" Marcin Dorociński pojawił się na ekranie w towarzystwie hollywoodzkiej śmietanki aktorskiej. W produkcji w reżyserii Seana Ellisa pojawiły się bowiem takie gwiazdy jak Jamie Dornan, Cillian Murphy czy Toby Jones. Polski aktor zagrał Ladislava Vanka, przewodniczącego lokalnego ruchu oporu, który udziela wsparcia bohaterom granym przez Dornana i Murphy'ego.

Film "Operacja Anthropoid" nie jest na ten moment dostępny w VOD.

Run (2013)

Brytyjski serial "Run" to czteroodcinkowa produkcja, która skupia się na czterech bohaterach: Carol (Olivia Colman), Ying (Katie Leung), Richardzie (Lennie James) oraz Kasi (Katharina Schuttler). Poprzez przedstawienie historii pozornie różnych historii, serial pokazuje wzajemne powiązania stojących przed wyborami osób, którym przetrwanie w tym świecie nigdy nie jest dane. Marcin Dorociński zagrał w tej produkcji Piotra.

Film "Run" nie jest na ten moment dostępny w VOD.

Kobieta, która pragnęła mężczyzny (2010)

Kolejna duńska produkcja, w której wystąpił Marcin Dorociński, to "Kobieta, która pragnęła mężczyzny". W filmie Pera Fly polski aktor wcielił się w Maciej Kockhańskiego, który rozkochuje w sobie młodą Dunkę Karen (Sonja Richter). Ich przypadkowe spotkanie i intensywny romans sprawia, że sens całego dotychczasowego życia uznanej artystki i fotografki staje pod znakiem zapytania.

Film "Kobieta, która pragnęła mężczyzny" nie jest na ten moment dostępny w VOD.

O Marcinie Dorocińskim przeczytasz więcej w Spider's Web:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA