REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Martin Scorsese zagra w filmie Juliana Schnabela. "Jest niezwykły w tej roli"

Uznany i lubiany reżyser Martin Scorsese niebawem zaprezentuje się publiczności na dużym ekranie, gdzie zagra małą, choć znaczącą rolę, wcielając się w postać mentora włoskiego poety, Dantego Alighieri, który wywarł na niego duży wpływ podczas pisania "Boskiej komedii". Obraz "In the Hand of Dante" wyreżyseruje Julian Schnabel.

20.02.2024
14:48
Martin Scorsese
REKLAMA

We wtorek 20 lutego na Festiwalu Filmowym w Berlinie odbędzie się uroczystość wręczenia Honorowego Złotego Niedźwiedzia Martinowi Scorsese. Amerykański reżyser stworzył ponad 70 filmów, m.in. "Chłopców z ferajny" czy hitowego "Taksówkarza". W Berlinie mają zostać również wyświetlone filmy Scorsese, takie jak "Infiltracja" oraz "Po godzinach".

REKLAMA

Martin Scorsese zagra w filmie " In the Hand of Dante".

Scorsese nie zwalnia tempa i już niebawem uznanego filmowca będzie można zobaczyć na dużym ekranie. Martin Scorsese pojawi się w filmie Juliana Schnabela "In the Hand of Dante", gdzie zagra małą, lecz znaczącą rolę mentora, starszego mędrca, który ma dość istotny wpływ na włoskiego poetę Dantego Alighierego, gdy ten pisze "Boską komedię"

Więcej o Scorsese czytaj w Spider's Web:

"Jest niezwykły w tym filmie"

Jak donoszą zagraniczne media, w tym serwis Variety, ta rola będzie jedną z najmocniejszych w karierze filmowca, mimo że Martin pojawiał się w wielu swoich filmach, ale też okazjonalnie występował w produkcjach innych reżyserów. Jest niezwykły w tym filmie - mówi Julian Schnabel, reżyser "In the Hand od Dante", podkreślając, że rola Martina Scorsese jest genialna i ważna. Nie można oderwać od niego wzroku - podsumowuje.

REKLAMA
In the Hand if Dante

Poza Scorsese w filmie występują również m.in. Oscar Isaac, Gal Gadot, Jason Momoa, Gerard Butler i Al Pacino. Film opiera się na książce Nicka Toschesa o tym samym tytule. Akcja filmu rozgrywa się w dwóch czasach: XIV wiecznych Włoszech, gdzie Dante Alighieri szuka idealnej inspiracji do zakończenia swojego dzieła "Boska komedia". Z kolei w XXI wieku w Nowym Jorku, mordercy usiłują czerpać zyski z niedawno wykopanego rękopisu, który uważano za zaginiony przez wieki. Zdjęcia do filmu kręcono głównie we Włoszech, w tym m.in. na Sycylii, Wenecji, Weronie oraz Rzymie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA